• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۷-۲۳
  • شناسه خبر: 9152

مسئولان نظارتی موظف به حراست از حقوق داوطلبان هستند

پیام ملّت – سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی درباره مشکلات به‌وجود آمده درباره داوطلبان پزشکی نوشت: مرکز بازرسی دانشگاه با بررسی همه­‌جانبه ابهام‌ها را به دقت بررسی کرده و با برخورد با خاطیان زمینه اعتمادبخ ...

پیام ملّت – سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی درباره مشکلات به‌وجود آمده درباره داوطلبان پزشکی نوشت: مرکز بازرسی دانشگاه با بررسی همه­‌جانبه ابهام‌ها را به دقت بررسی کرده و با برخورد با خاطیان زمینه اعتمادبخشی به آحاد جامعه اسلامی را فراهم می‌کند.

دکتر محمدمهدی طهرانچی در پی مشکلات اخیر بوجود آمده برای داوطلبان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی بر صیانت از حقوق داوطلبان تأکید کرد.

در ابتدای این پیام آمده است: دانشگاه آزاد اسلامی یکی از ثمرات ارزشمند انقلاب اسلامی به‌عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان بر بنیان مرصوص اعتماد عمومی، قانون‌­گرایی، شفافیت و پاسخگویی شکل گرفته و امروز مسیر تحولی خود را با عزمی راسخ و برنامه‌­هایی هدفمند و کارشناسی ­شده، حرکتی رو به جلو به­‌منظور تربیت قوه عاقله کشور، کیفی‌­سازی آموزش، ارتقای رویکرد پژوهش‌محور در راستای حل مسائل ملی و توسعه هوشمند منطقه‌­ای و بسترسازی برای اشتغال دانش‌بنیان در جامعه با استفاده از ظرفیت­‌های موجود آغاز کرده است.

در ادامه پیام طهرانچی آورده شده است: در این چند روز و در فرآیند اعلام نتایج آزمون کنکور ۹۷ رشته­‌های علوم پزشکی ناهماهنگی‌ها و اختلالات و به‌تبع آن ابهاماتی پیش آمد. در این اختلال‌ها متأسفانه ظرفیت­‌های اعلام­ شده از سوی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه بسیار بیشتر از ظرفیت­‌های موجود دانشگاه بوده و همین امر باعث شد موجی از امید و تقاضا و انتظار همراه با ابهام در بین داوطلبان عزیز و خانواده­‌های مکرم آنها به وجود آید. این در حالی است که ظرفیت رشته­‌های پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی محدود بوده و تابعی از امکانات موجود در دانشگاه اعم از آزمایشگاه، بیمارستان و کلاس‌­های تخصصی حسب ارزیابی­‌های دقیق کارشناسی و اعلام ظرفیت مجاز توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

در بخش دیگری از این پیام با اشاره به اقدامات صورت گرفته درخصوص پیگیری وضعیت داوطلبان پزشکی عنوان شده است: هفته گذشته در پی مطالبه به حق داوطلبان رشته­‌های پزشکی و ابهام‌های پیش‌­آمده در مورد نتایج اعلام­ شده و تخلفات صورت­ گرفته در بعضی از واحدها در ثبت‌­نام بیش از ظرفیت­‌های تخصیص‌­یافته بنا بر رسالت پاسخگویی دانشگاه به مردم مقرر گردید تا کارشناسان خبره با نظارت مراجع عالی دانشگاه مجدداً به‌صورت شبانه­‌روزی نتایج را براساس تمام انتخاب­‌های داوطلبان مورد بررسی قرار داده و به‌منظور صیانت از حقوق داوطلبان عزیز مانع به‌وجود آمدن هرگونه بی‌­عدالتی و اجحاف شوند و با واکاوی نظام­‌مند حتی به‌صورت موردی در طراز و نمرات اخذشده در آزمون و رشته محل‌­های انتخاب شده توسط داوطلبان باعث شوند تا حقی از هیچ داوطلبی ضایع نشود. اکنون که نتایج آزمون اعلام شده است، داوطلبان با در اختیار داشتن کارنامه خود طی چند روز آینده می‌توانند از هر حیث مطمئن شوند که حقوق آنها کاملاً رعایت شده است.

طهرانچی در ادامه پیام می افزاید: در اینجا لازم می‌دانم ضمن دلجویی از داوطلبان رشته­‌های پزشکی و خانواده­‌های بزرگوار آنها که به هر علت شاید نتوانیم میزبان آنها در دانشگاه آزاد اسلامی باشیم، عذرخواهی نموده و امیدواریم سال آتی با توسعه رشته­‌های پزشکی و پیراپزشکی که یکی از سیاست‌­های هیأت مؤسس و امنای دانشگاه است بتوانیم با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پذیرای تعداد بیشتری از پذیرفته‌­شدگان این رشته­‌ها باشیم.

در پایان آمده است: از این رو به مرکز بازرسی و رسیدگی به شکایت‌ها و مرکز حراست دانشگاه مأموریت می­‌دهم با بررسی همه­‌جانبه و کارشناسانه، ابهام‌ها و ناهماهنگی­‌های به‌وجودآمده را به دقت بررسی نموده و با برخورد با خاطیان و مسببان احتمالی، در اسرع وقت زمینه اعتمادبخشی به آحاد جامعه اسلامی را فراهم کنند. همان‌طور که در جلسه رؤسای محترم واحدها متذکر شدم، بار دیگر به همکاران خود در سراسر کشور تأکید می­‌کنم احترام به مردم و پاسخگو بودن آنان به رعایت حق، عدل و انصاف در همه مراحل و ترجیح آن به منافع سازمانی را باید سرلوحه کار خویش در این دوره قرار دهند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست