• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۸-۰۶
  • شناسه خبر: 9371

قلع و قمع ۷۹ تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی زنجان

پیام ملّت – مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: به استناد احکام صادره قطعی در۶ ماهه نخست سال قلع و قمع ۷۹ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان انجام شده است. جمال انصاری در گفتگو با «پا ...

پیام ملّت مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: به استناد احکام صادره قطعی در۶ ماهه نخست سال قلع و قمع ۷۹ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان انجام شده است.

جمال انصاری در گفتگو با «پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» با بیان این که تغییر کاربری های غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان زنجان عمدتا دیوار، بنا، محوطه سازی و استخر را شامل می‌شود، بیان کرد: بهره‌برداران بخش کشاورزی در مناطق مختلف استان لازم است، قبل از هرگونه تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغی خود با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستان مربوطه نسبت به اخذ مجوز تغییر کاربری اقدام کنند.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان عنوان کرد: سعی شده است با تسهیل روند صدور مجوز برای تغییر کاربری های مجاز در اراضی کشاورزی کم بازده استان، فرآیند مربوطه در کوتاه ترین زمان ممکن برابر قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی و آیین نامه های مربوطه و نهایتا با تشخیص ضرورت در کمیسیون تبصره یک ماده یک انجام گیرد.

 وی خاطرنشان کرد: به منظور فرهنگسازی اهمیت حفاظت از اراضی کشاورزی در بین آحاد جامعه و جلوگیری از تغییر کاربری های غیر مجاز در استان زنجان، همه ساله اطلاعات و نکات لازم به طرق مختلف از جمله بروشور، پوستر، بنر و برگزاری کلاس های آموزشی و توجیهی اطلاع رسانی می شود.

گفتنی است، این میزان قلع و قمع در سطح ۲۱ هزار و ۴۷۲ متر مربع انجام شده است.

۱۱۰/ق

 

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست