• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۸-۰۸
  • شناسه خبر: 9407

ورود بخش خصوصی به حوزه تعلیم و تربیت نامعقول است

پیام ملّت – مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت : ورود بخش خصوصی و غیرآموزشی در حوزه تعلیم و تربیت را نامعقول است . با اجرای پروتکل های اجرایی در مدارس، می توانیم بحران های فکری و روحی دانش آموزان را حل کرده و با ...

پیام ملّت مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت : ورود بخش خصوصی و غیرآموزشی در حوزه تعلیم و تربیت را نامعقول است . با اجرای پروتکل های اجرایی در مدارس، می توانیم بحران های فکری و روحی دانش آموزان را حل کرده و با غربالگری های ویژه، موجب توفیق آنان شویم.

مریم رشتچی در دیدار با روسای مراکز مشاوره استانهای قطب یک کشور اظهار کرد: هدف آموزش و پرورش، توجه به مسائل تربیتی است و این امر در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی صورت می گیرد.

وی با اشاره به وجود آسیب های متعدد اجتماعی پیرامون خانواده ها و دانش آموزان افزود: طبق اهداف مصرح در سند تحول بنیادین، پرورش دانش آموزان در تراز نظام اسلامی، نیازمند آسیب شناسی و توجه به نیازهای روحی و روانی دانش آموزان است و باید یک تصمیم علمی و کارشناسی در این زمینه گرفته شود.

رشتچی حل مسائل موجود در حوزه اجتماعی را مستلزم تعیین راهبردهای علمی از سوی کارشناسان روانشناسی دانست و گفت: علی رغم کارهای خوبی که در این زمینه انجام گرفته باز هم نیازمند کار بیشتر هستیم تا با روشن کردن واقعیت های موجود در جامعه، گامی مثبت در این راستا برداریم.

رئیس دستگاه تعلیم و تربیت استان مهارت آموزی را نیاز تعلیم و نربیت امروزی دانست و اضافه کرد: بایستی دانش آموزان از حافظه محوری به سمت مهارت آموزی سوق داده شوند و از تاکید بیش از حد بر حوزه دانشی پرهیز شود.

وی مداخله در بحران را یکی از موضوعات مهم در حوزه آسیب شناسی اجتماعی عنوان کرد و افزود: اداره مشاوره تحصیلی جزو ارکان اصلی تعلیم و تربیت به شمار می رود و برنامه های مفیدی در اختیار مربیان و دانش آموزان قرار می دهد.

رشتچی ضمن تاکید بر عمق محتوای آموزشی، آموزش سطحی و دانشی را جزو آسیب های تربیت خواند و گفت: توجه ما باید از صورت و ظاهر به سمت عمق و محتوا و یادگیری رفتار پایدار متمرکز شود و این امر نیازمند بهره گیری از فنون مشاوره است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در پایان خواستار چابک سازی طرح ها و برنامه های متعدد در حوزه پرورشی شد و افزود: آموزش اثرگذار و پایدار در گرو توجه به اصل محتوا و اصول علمی و اخلاقی و پرهیز از سطحی نگری است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست