• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۸-۱۳
  • شناسه خبر: 9532

تراموا، ماندگارترین طرح برای زنجان/برخی به دنبال حاشیه‌سازی هستند

پیام ملّت – شهردار زنجان طرح احداث تراموا را ماندگارترین پروژه برای شهر خواند و گفت: بهترین حمل و نقل عمومی پاک، حمل و نقل عمومی انبوه‌بر ریلی است اما برخی حواشی، طرح تراموا را مختل کرده است. به گزارش ایسنا، دکتر م ...

پیام ملّت شهردار زنجان طرح احداث تراموا را ماندگارترین پروژه برای شهر خواند و گفت: بهترین حمل و نقل عمومی پاک، حمل و نقل عمومی انبوه‌بر ریلی است اما برخی حواشی، طرح تراموا را مختل کرده است.

به گزارش ایسنا، دکتر مسیح الله معصومی در آیین افتتاح نمایشگاه از آبان تا آبان (زنجان در مسیر توسعه) با بیان اینکه قصد داشتیم ،مجوز اجرای تراموا با ۵۰ درصد سهم دولت را اخذ کنیم،افزود: طرح امکان‌سنجی اجرای تراموا ۴۰ درصد پیشرفت دارد و حتی پس از مثبت بودن این مطالعه برای اجرا باید به شورای ترافیک کشور برود و مجوز آن از سوی هیئت دولت تایید شود و پس از آن به سراغ سرمایه‌گذار برویم.

وی به اشاره به اینکه با اجرای برخی پروژه‌ها از جمله پل گلشهر، طلسم طولانی شدن پروژه‌ها و بی‌اعتمادی به روند اجرای آن‌ها را شکستیم، یادآور شد: برای این کار پروژه‌های شاخص و منطقه‌ای تعریف کردیم و یکی از مهم‌ترین پروژه‌های شهری احداث پیاده‌راه است که فاز نخست آن تا چند روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار زنجان با بیان اینکه با توجه به تحولات اقتصادی، اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری با چالش‌های زیادی مواجه شده است، ادامه داد: با این حال قرار است، با کمک یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی  ۵۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری بکشیم تا با این کار چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، پارک‌ها و ساختمان‌های شهری به هم مرتبط شده و خدمات با سهولت بیشتری انجام شود.

وی، پروژه سبزه‌میدان، احداث چهار پارکینگ طبقاتی، پروژه خیابان زینبیه، طرح‌های سرمایه‌گذاری از جمله مجتمع تجاری مهدوی، میدان تره‌بار و پروژه تجاری اداری ارگ را از جمله پروژه‌های مهم و اولویت‌دار شهرداری برشمرد و گفت: پروژه پارک بانوان غرب نیز ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با مساعد بودن شرایط آب و هوایی در فصل بهار به بهره‌برداری می‌رسد.

معصومی در مورد کارخانه تولید برق از زباله نیز اظهار کرد: سرمایه‌گذار بر اساس خرید تضمینی برق از سوی وزارت نیرو این قرارداد را منعقد کرده بود اما نوسانات ارزی و تغییر قیمت خرید تضمینی، مشکلاتی را برای این کار به وجود آورد، با این حال معاون وزیر نیرو این قول را داده تا ۳۰ درصد نرخ خرید تضمینی برق را افزایش دهند تا در این حالت رغبت سرمایه‌گذار افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه با وجود اینکه برخی پیمانکاران رغبتی برای پروژه‌های عمرانی ندارند، عنوان کرد: با این حال میانگین پیشرفت پروژه‌ها در سطح مناطق مختلف شهر ۵۵ درصد است.

شهردار زنجان هدف از حضور خود در شهرداری را ارائه کاری ارزشمند و ماندگار عنوان کرد و گفت: تلاش داریم تا به دور از حواشی به اصل مطلب در امور شهری بپردازیم، اما متاسفانه برخی به دنبال حاشیه‌سازی هستند.

وی با بیان اینکه برای ادعاها و حرف خود مستنداتی دارم، تصریح کرد: برای شنیدن گلایه‌ها و ابهام‌زدایی آمادگی دارم و پاسخ همه سئوالات و گروه‌های مختلف در مورد اقدامات شهرداری را می‌دهم.

شهردار زنجان به نگاه و رویکرد تخصصی به مسائل تاکید کرد و گفت: برخی ابهاماتی در مورد پرداخت پول به مشاوران را مطرح کردند اما پولی به مشاوران ندادم و آن‌ها از روی دلسوزی برای شهر این کار را انجام دادند.

این مسئول، طرح احداث تراموا را ماندگارترین پروژه برای شهر خواند و گفت: بهترین حمل و نقل عمومی پاک، حمل و نقل عمومی انبوه‌بر ریلی است اما برخی حواشی، طرح تراموا را مختل کرده است.

وی بیان کرد: شهرداری با دریافت عوارض و کمک‌های مردم توانسته در حوزه‌های مختلف با کمترین هزینه و بهترین شکل ارائه خدمت کند و ویژگی دیگر شهرداری‌ها این است که همه این خدمات صد  درصد از محل کمک‌های مردمی است که مردم تحت عناوین و عوارض مختلف آن را پرداخت می‌کنند.

شهردار زنجان با اشاره به اینکه هر مجموعه‌ای وظیفه دارد عملکرد خود را به مخاطبان ارائه دهد تا از درصد مطلوبیت آن به قضاوت مردم آگاه شود، عنوان کرد: شهرداری با همراهی اعضای شورای اسلامی شهر یک سال از عملکرد گذشته خود را تبیین می‌کند و اگر در عملکرد کوتاهی کرده، باید عذرخواهی کند.

معصومی با بیان اینکه مردم با مشاهده روند مطلوب اقدامات به پرداخت عوارض تشویق می‌شوند، تصریح کرد: در یک سال گذشته اقدامات خوبی انجام شده و این نمایشگاه حاصل کار شهرداری‌ها و ۱۰ سازمان وابسته به شهرداری است.

وی خاطرنشان کرد: عملکرد حوزه‌های مختلف نشانگر این است که مجموعه شهرداری در صدد است که به نحو شایسته به شهروندان خدمات ارائه دهد و از طرفی گران شدن مصالح، شرایط آب و هوایی و گرفتن تاییدیه از سایر سازمان‌ها چالش‌هایی است که شهرداری با آن مواجه است اما با این حال جلب رضایت شهروندان بیش از هر چیز اهمیت دارد.

نمایشگاه آبان تا آبان از ۱۲ تا ۱۴ آبان‌ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در کارخانه کبریت سابق زنجان دایر است.

۱۱۰/ق

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست