• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۸-۲۰
  • شناسه خبر: 9650

تشکیل کنسرسیوم صادراتی فرش/مرکز طراحی کفش ایجاد می شود

پیام ملّت – مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان از تشکیل کنسرسیوم صادراتی فرش با همکاری نهادهای مربوط خبر داد و گفت: ۱۵ تاجر و تولیدکننده عضو این کنسرسیوم هستند و خط مشی‌هایی برای توسعه صادارت در آن ارائه می‌ ...

پیام ملّت مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان از تشکیل کنسرسیوم صادراتی فرش با همکاری نهادهای مربوط خبر داد و گفت: ۱۵ تاجر و تولیدکننده عضو این کنسرسیوم هستند و خط مشی‌هایی برای توسعه صادارت در آن ارائه می‌شود.

ایرج احمدی از شناسایی ۶ بخش صنعتی و گردشگری در استان زنجان برای تشکیل خوشه خبر داد و گفت: تشکیل خوشه و توسعه آن‌ها می‌تواند نقش مهمی در رونق اقتصادی و برطرف کردن مشکلات ایفا کند.

وی با اشاره به ایجاد مرکز طراحی کفش اظهار داشت: با همکاری خوشه کفش هیدج، سایت تخصصی طراحی و مدلسازی کفش در هیدج راه اندازی شده است که علاوه بر برگزاری دوره های تخصصی مدلسازی، خدمات مشاوره به متقاضیان ارایه می گردد.

وی با اشاره به اینکه خوشه‌های شناسایی شده در استان زنجان شامل فرش دستباف، کفش، روی، چاقو، مسگری و گردشگری است ابراز کرد: حمایت از تشکیل خوشه های صنعتی جزو اولویت های شرکت شهرکهای صنعتی استان است و در این راستا تا کنون ۳ خوشه روی، فرش دستباف و کفش هیدج تشکیل گردیده اند که دو خوشه روی و فرش دستباف به سرانجام رسیده است و خوشه کفش هیدج نیز سال آخر فعالیت خود را سپری می کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان با اشاره به اتمام مهلت قرارداد خوشه فرش دستباف بیان کرد: خوشه فرش دستباف زنجان کارهای مهمی در تحول این صنعت در استان انجام داده و هم اینک به ذی‌نفعان تحویل داده شده است.

احمدی با اشاره به اینکه پس از واگذاری خوشه فرش به ذی‌نفعان، اتاق بازرگانی و شرکت شهرک‌های صنعتی نیز می‌توانند حمایت‌های خود را برای توسعه بازارهای هدف ادامه دهند بیان کرد: با این کار به نوعی سفارش‌پذیری افزایش می‌یابد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان در مورد خوشه کفش ابراز کرد: این خوشه سال سوم فعالیت خود را پشت سر می‌گذارد و در طول این مدت دستاوردهای مهمی برای صنعت کفش در استان داشته است.

وی برگزاری تورهای نمایشگاهی را یکی دیگر از اهداف خوشه کفش عنوان و تصریح کرد: به منظور آشنایی تولید کنندگان کفش با فناوری های جدید و تبادل تجربیات با سایر تولید کنندگان؛ خوشه کفش هیدج با حمایت شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان اقدام به برگزاری تورهای بازدید از نمایشگاههای مرتبط خارجی و داخلی نموده است.

احمدی در پایان اظهار داشت: وب سایت خوشه کفش هیدج نیز در دست طراحی است که با راه اندازی آن، امکان سفارش آنلاین محصولات فراهم خواهد شد.

۱۱۰/ق

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست