• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۹-۰۵
  • شناسه خبر: 9930

سیاست‌های ستاد دیه نیازمند تغییرات جدی و اساسی است

پیام ملّت–  رئیس کل دادگستری استان زنجان با تأکید بر اینکه کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها باید با برنامه‌ریزی اجرا شود، سیاست‌های دیه را نیازمند تغییرات جدی و اساسی دانست. حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی در جلسه ستاد د ...

پیام ملّت–  رئیس کل دادگستری استان زنجان با تأکید بر اینکه کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها باید با برنامه‌ریزی اجرا شود، سیاست‌های دیه را نیازمند تغییرات جدی و اساسی دانست.

حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی در جلسه ستاد دیه استان زنجان اظهار کرد: فعالیت ستاد دیه باید در دو بخش احقاق حق محکوم به و  تلاش برای آزادی زندانیان واجد شرایط باشد و برای تحقق این دو امر نیازمند تلاش مضاعف است.

وی با بیان اینکه همه ما نسبت به مسئولیت‌هایی که داریم باید پاسخگو باشیم، افزود: برای حل مشکلات زندانیان نیز  مسئولیت قانونی و شرعی داریم و برای داشتن مدینه فاضله مرهون قدم برداشتن  در راستای دادرسی عادلانه است و همه باید برای رسیدن به این امر متعهد باشیم.

صادقی‌نیارکی خاطرنشان کرد: نگاه  به سیاست‌‌های ستاد دیه نیازمند تغییرات جدی و اساسی است؛ چرا که با این کار در بررسی بروز پرونده‌ها و رسیدگی به مشکلات زندانیان توفیقات خوبی خواهیم داشت.

این مقام قضائی با تأکید بر این موضوع که بنده نسبت به نظم جامعه سختگیری‌های خاص خود را دارم؛ اما  در حوزه مالی زندانیان، اینکه فردی واقعاً توانایی ادای دینی را ندارد  و از این حیث مشکلاتی نه تنها برای خود  بلکه برای خانواده‌اش ایجاد می‌کند، باید با تغییر نگاه‌ها و کار جهادی برای حل مشکلات این‌گونه افراد تلاش کرد و از فرصت‌هایی که خداوند برای خدمت به مردم عنایت کرده به نحو احسن استفاده کنیم.

۱۱۰/ق

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست