• تاریخ: ۱۳۹۷-۰۹-۲۴
  • شناسه خبر: 10195

انعقاد۳۳ تفاهم‌‌نامه در دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان/زنجان در بین ۱۰ استان رتبه اول به لحاظ خشونت‌های اجتماعی

پیام ملّت – مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان از انعقاد ۳۳ تفاهم‌‌نامه در دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان در حوزه آسیب‌های اجتماعی شامل مفاسد اخلاق، اعتیاد و طلاق خبر داد. مسیح اله سلطانی در ...

پیام ملّت – مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان از انعقاد ۳۳ تفاهم‌‌نامه در دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان در حوزه آسیب‌های اجتماعی شامل مفاسد اخلاق، اعتیاد و طلاق خبر داد.

مسیح اله سلطانی در این باره به «پایگاه خبری – تحلیلی پیام ملّت» گفت: ۱۲ تفاهم‌نامه ملی،۹ تفاهم‌ نامه با دستگاه‌های اجرایی و ۱۲ قرارداد با سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه اجتماعی منعقد شده است.

وی بودجه اختصاص یافته از طریق سازمان امور اجتماعی به دفتر امور اجتماعی استانداری زنجان را یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: این اعتبار نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان درصد جمعیتی ساکن در مناطق ویژه اجتماعی استان زنجان را ۸.۷ درصد اعلام و تصریح کرد: در مجموع ۸۷ هزار و ۳۳۴ نفر در ۱۹ محله حاشیه ای استان ساکن هستند که این آمار در مقایسه با نرم کشوری (۱۵ درصد) پایین‌تر است.

وی با تاکید بر اینکه زنجان منطقه‌ای به نام حلبی‌آباد ندارد، گفت: شهرستان‌های ایجرود، ماهنشان، طارم و سلطانیه در استان زنجان، جمعیت حاشیه‌نشین ندارد.

سلطانی با ابراز تاسف از قرار گرفتن استان زنجان در بین ۱۰ استان رتبه اول به لحاظ خشونت‌های اجتماعی افزود: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که زنجان به لحاظ نرخ طلاق در رتبه ۱۵ کشوری قرار گرفته و نسبت طلاق به ازدواج در استان از نرم کشوری پایین‌تر است.

سلطانی رتبه شیوع اعتیاد استان زنجان را به لحاظ کشوری ۲۴ اعلام کرد و گفت: نرخ شیوع اعتیاد در استان زنجان ۱.۳ درصد پایین‌تر از نرم کشوری است و آمار معتادان متجاهر استان حدود ۲۰۰ نفر می باشد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان ادامه داد: استان زنجان ۷۰ مرکز درمان سرپایی ترک اعتیاد، ۳ مرکز کاهش آسیب ترک اعتیاد، یک مرکز شلتر و ۱۲ مرکز خود معرف فعال دارد.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان آسیب اجتماعی خشونت را شامل چهار بخش تهدید، توهین، ضرب و شتم و تخریب اعلام کرد و گفت: بر اساس ارزیابی‌های آمار افراد گرفتار در خشونت و کودکان مورد آزار قرار گرفته استان زنجان در مقایسه با آمارهای کشوری بالا است، به گونه ای که در ۹ ماهه سال گذشته، از هر ۱۰۰ هزار نفر در استان، ۲۱۲۷ نفر گرفتار خشونت اجتماعی شدند، این در حالی است که نرم کشوری، ۱۷۵۸ نفر از هر ۱۰۰ هزار نفر بوده است.

وی ادامه داد: در مدت زمان مذکور، از هر ۱۰۰ هزار کودک، ۴.۸ نفر آزار دیده‌اند و نرم کشوری برای این موضوع، ۲.۵ کودک از هر ۱۰۰ هزار کودک است.

۱۱۰/ق

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست