• تاریخ: ۱۳۹۷-۱۰-۰۱
  • شناسه خبر: 10321

حفظ جایگاه نیروهای مسلح در جامعه

پیام ملّت – استاندار زنجان نیروی انتظامی را بازوی مهم و ارزشمندی در تامین امنیت استان ها دانست و اظهار کرد: باید جایگاه نیروهای مسلح، نیروهای امنیتی و نیروی انتظامی حفظ شود تا خدشه ای به آرامش و امنیت داخلی وارد نش ...

پیام ملّت استاندار زنجان نیروی انتظامی را بازوی مهم و ارزشمندی در تامین امنیت استان ها دانست و اظهار کرد: باید جایگاه نیروهای مسلح، نیروهای امنیتی و نیروی انتظامی حفظ شود تا خدشه ای به آرامش و امنیت داخلی وارد نشود.

فتح اله حقیقی در جریان دیدار فرمانده جدید نیروی انتظامی استان، بر ضرورت استفاده بیشتر از توان و مشارکت مردم در تامین امنیت و آرامش درونی جامعه تاکید و خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت دهیاران، شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستا و سازمان های مردم نهاد در زمینه ایجاد و توسعه امنیت پایدار بهره برد.

وی حفظ استقلال نیروی انتظامی را موجب اقتدار این نیرو دانست و افزود: هرچه استقلال فکری و عملی نیروی انتظامی بیشتر باشد از اقتدار بالاتری نیز برخوردار خواهد بود.

نماینده عالی دولت در استان، بر ضرورت تعامل و هماهنگی مدیران استان با نیروهای انتظامی تاکید کرد و گفت: ایجاد ناهماهنگی میان مدیران استانی و نیروی انتظامی موجب ایجاد فاصله و افتراق می شود و عده ای با استفاده از فاصله ایجاد شده بدنبال آسیب رساندن به امنیت و آرامش استان خواهند بود لذا ضروری است مدیران استانی با نیروی انتظامی هماهنگی و تعامل نزدیک داشته باشد.

استاندار زنجان شناسایی و رفع ریشه موضوعات و آسیب های اجتماعی را ضروری دانست و تصریح کرد: با شناسایی عواملی که مردم را ناراحت نموده و آرامش درونی جامعه را بر هم می زند بسیار مهم است.

مقام عالی اجرایی استان ادامه داد: با کنترل و رفع معضلاتی همچون حاشیه نشینی و با بهبود وضعیت شهرها و روستاهای استان می توان از بروز مشکلات امنیتی جلوگیری نمود و در این راستا باید از همه بضاعت و ظرفیت های مردمی استان استفاده شود.

وی با اشاره به برخی تجارب خود بعنوان معاون سیاسی در برخی از استان های کشور اظهار کرد: برخی از استان ها و مناطق کشور علیرغم جغرافیای کوچکی که دارند، عمق جرائم و موضوعات اجتماعی در آن مناطق بالاست و نیازمند اقدامات و توجه ویژه است.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: خوشبختانه استان زنجان استان آرامی است و در اکثر شاخص های امنیتی و اجتماعی وضعیت مطلوبی دارد و سومین استان امن کشور ارزیابی شده که باید با تعامل مدیران و جلب مشارکت مردم، این امنیت و آرامش درونی در استان تقویت شود.

حقیقی، شرارت ها و شیطنت دشمنان کشور در منطقه و جهان را از موضوعات مهم و قابل تامل برشمرد و ابراز امیدواری کرد؛ با تعامل همه مدیران استان و همراهی نیروی انتظامی در مقابل شیطنت استکبار از آرامش و امنیت کشور مراقبت خواهیم کرد.

۱۱۰/ق

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست