• تاریخ: ۱۳۹۷-۱۰-۱۰
  • شناسه خبر: 10494

دپو ۷ میلیون تن کیک روی در زنجان

پیام ملّت – استاندار زنجان با اعلام اینکه در شهرک  روی ۷ میلیون تن، کیک روی دپو شده دارد، گفت: مشکل دفع پسماند روی در حاشیه شهر زنجان نیز ۱۵ سال باقیمانده و باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف و تا ۱۰ روز آینده زمین جدید ...

پیام ملّت استاندار زنجان با اعلام اینکه در شهرک  روی ۷ میلیون تن، کیک روی دپو شده دارد، گفت: مشکل دفع پسماند روی در حاشیه شهر زنجان نیز ۱۵ سال باقیمانده و باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف و تا ۱۰ روز آینده زمین جدید دپوی کیک روی شهرک تخصصی، مشخص شود.

فتح اله حقیقی در کارگروه مدیریت پسماند استان، بر ضرورت پیش بینی محل مناسبی برای پسماند زباله ها به ویژه نخاله های ساختمانی تاکید کرد و گفت: نخاله های شهری خطرات زیست محیطی را به دنبال دارد که شهرداری زنجان با مدیریت درست ازاین نخاله ها بهره برداری  کند .

وی بر ساماندهی و تفکیک زباله ها و پسماندهای شهری از مبدا تاکید کرد و گفت: توجه به مدیریت صحیح پسماندها و استفاده از روشهای علمی و نوین در این زمینه یکی از امور زیربنایی برای توسعه هر منطقه است.

مقام عالی استان، با انتقاد از انباشت زباله و نخاله های ساختمانی در حاشیه و خارج شهر و منطقه کمربندی شهر زنجان، اظهار کرد: زنجان شهر اصیل و با سابقه‌ای است و نباید زباله چهره شهر را نازیبا کند  لذا ابتدا باید مظاهر آلودگی حاشیه شهر را برطرف کرده و سپس در پی حذف نخاله ها و پسماندهای کارخانجات باشیم.

استاندار زنجان مدیریت پسماند زباله را یک موضوع چند وجهی و مدیریت آن را مستلزم همراهی تمامی دستگاه های اجرایی دانست و افزود: انتظار می‌رود دستگاه‌های مختلف و افراد صاحب نظر در زمینه مدیریت پسماند و زباله در شهر زنجان راهکارهای لازم را ارائه دهد

۱۱۰/ق

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست