• تاریخ: ۱۳۹۷-۱۰-۱۷
  • شناسه خبر: 10628

۸ ماه حبس، جریمه توهین به مأموران یگان حفاظت محیط زیست

پیام ملّت – مدیر کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: یک متخلف زیست محیطی به دلیل توهین و تمرد نسبت به مأموران یگان حفاظت در این استان به ۸ ماه حبس محکوم شد. به گزارش سازمان محیط زیست، شهرام احمدی گفت: یک متخ ...

پیام ملّت مدیر کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: یک متخلف زیست محیطی به دلیل توهین و تمرد نسبت به مأموران یگان حفاظت در این استان به ۸ ماه حبس محکوم شد.

به گزارش سازمان محیط زیست، شهرام احمدی گفت: یک متخلف محیط زیست که در حال حمل چوب قاچاق بود، به جرم توهین و تمرد نسبت به مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کیار به تحمل ۸ ماه حبس محکوم شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: این متخلف در حین جابه‌جا کردن بیش از ۱۵۰ کیلوگرم چوب جنگلی قاچاق بود که با مشاهده مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کیار، با آن‌ها درگیر و با طرح شکایت حفاظت محیط زیست این شهرستان، به جرم تمرد نسبت به مأموران یگان حفاظت حین انجام وظیفه به تحمل حبس محکوم شد.

احمدی افزود: رسیدگی قضائی در رابطه با تخریب منابع طبیعی این متخلف در حال پیگیری است.

بنا بر این گزارش، بخشی از مناطق حفاظت‌شده هلن و سبزکوه در شهرستان کیار قرار دارد که با گشت و کنترل شبانه‌روزی مأموران یگان حفاظت محیط زیست از این عرصه‌های طبیعی حفاظت می‌شود.

قطع و حمل درختان جنگلی بدون پروانه حمل و زغال‌گیری جرم است و خودروهای حامل چوب که فاقد مجوز حمل باشند، توقیف می‌شوند.

۱۱۰/ق

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست