• تاریخ: ۱۳۹۷-۱۰-۱۸
  • شناسه خبر: 10650

ایجاد کسب‌وکار با فرآوری سنگ‌های زینتی در دانشگاه آزاد زنجان

پیام ملّت – محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان موفق به راه‌اندازی کسب و کاری در زمینه اکتشاف، استخراج و فرآوری سنگ‌های زینتی شده‌‌اند. جعفر نادری، سرپرست هسته فناور در گفتگو با آنا با اشاره به ظرفیت‌های کشور در ...

پیام ملّت محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان موفق به راه‌اندازی کسب و کاری در زمینه اکتشاف، استخراج و فرآوری سنگ‌های زینتی شده‌‌اند.

جعفر نادری، سرپرست هسته فناور در گفتگو با آنا با اشاره به ظرفیت‌های کشور در رابطه با کسب‌وکارهای رشته‌های معدنی گفت: ایران با ظرفیت‌های خارق‌العاده در حوزه‌ سنگ‌های معدنی می‌تواند منشأ شروع کسب‌وکارها و استارت‌آپ‌های دانشجویی باشد.

نادری با توضیح مراحل کاری اکتشاف تا استخراج سنگ‌های معدنی افزود: با شناسایی و گردآوری اطلاعات کانی‌شناسی منطقه‌ای، سنگ‌های قیمتی اکتشاف، استخراج و فرآوری می‌شود که برای تولید گوشواره، گردنبند و منسوجات زینتی کاربرد دارد.

این فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان ادامه داد: دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های پترولوژی می‌توانند به این کسب و کار روی آورده‌ و در زمینه‌هایی که علاقه‌مند باشند فعالیت کنند، که اشتغال‌زایی مناسبی نیز می‌تواند دربر داشته باشد.

نادری تصریح کرد: ۲۰ تا ۳۰ نفر اشتغال‌زایی مستقیم و ۱۰۰ نفر هم به‌صورت غیرمستقیم در استان زنجان ایجاد شغل شده است که عمدتاً از فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

وی با بیان این‌که دانشگاه آزاد اسلامی همکاری بسیار خوبی با ما داشته است، گفت: برای گسترش کسب‌وکارهای دانش‌بنیان عموماً در ابتدا کارآفرینان با مشکل مالی مواجه هستند. به‌طور مثال مشکل اصلی ما برای ارتقا و گسترش کسب‌وکار مالی است، مشکلی که با دو میلیون و سه میلیون و ۱۰ میلیون برطرف نمی‌شود، اگر تسهیلات یا سرمایه‌گذار در این حوزه معرفی شود، ظرفیت‌های اشتغال‌زایی بسیار زیادی برای جوانان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های پترولوژی و زمین‌شناسی ایجاد خواهد شد.

نادری در پایان اظهار کرد: در صورتی که دانشگاه آزاد اسلامی از طریق ارتباط با بانک‌ها، شرایط دریافت وام را برای هسته‌های فناور فراهم کند، می‌توانیم کارگاه‌های کوچک اما زودبازده بسیاری را تأسیس و ایجاد اشتغال کنیم. درخواست من از دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان، فراهم کردن زمینه‌ای برای راه‌اندازی اولین کارگاه فرآوری سنگ به‌صورت پایلوت در ذیل دانشگاه آزاد اسلامی است.

۱۱۰/ق

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست