• تاریخ: ۱۳۹۷-۱۱-۲۴
  • شناسه خبر: 11165

۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده برای تکمیل ناحیه کارگاهی ظریفان

پیام ملّت – مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان درباره راه اندازی ناحیه کارگاهی ظریفان شهر زنجان گفت: برای تکمیل زیرساخت‌های این ناحیه۱۲۰ میلیارد ریال هزینه پیش بینی شده که تاکنون ۷ میلیاردریال هزینه و ۵ میلیا ...

پیام ملّتمدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان درباره راه اندازی ناحیه کارگاهی ظریفان شهر زنجان گفت: برای تکمیل زیرساخت‌های این ناحیه۱۲۰ میلیارد ریال هزینه پیش بینی شده که تاکنون ۷ میلیاردریال هزینه و ۵ میلیارد ریال نیز در دست اقدام است.

ایرج احمدی در گفتگو با خبرنگار «پایگاه خبری تحلیلی پیام ملّت» با اعلام این خبر افزود: این ناحیه کارگاهی با مساحت۲/۳ هکتار در ضلع شمالی عوارضی آزاد راه زنجان-تهران واقع شده و ساخت ۱۰۳ واحد به صورت نمایشگاهی-کارگاهی به همراه مرکز خدمات رفاهی، نمازخانه و استراحتگاه در آن پیش بینی گردیده است.

وی با اشاره به راه دسترسی این ناحیه کارگاهی از سمت آزادراه نیز گفت: با توجه به مذاکرات صورت گرفته با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان و با عنایت به اینکه مرکز خدمات رفاهی در داخل این ناحیه کارگاهی در نظر گرفته شده است؛ بنابراین مشکل راه دسترسی این ناحیه از سمت آزادراه مرتفع شده است.

احمدی درباره ناحیه کارگاهی نیکان نیز گفت: درحال تملک زمین این ناحیه کارگاهی در جنب عوارضی آزادراه زنجان-تبریز می باشیم و خوشبختانه با مساعدت دستگاههای ذیربط، روند این کار تسریع شده است.

اشتغالزایی ۴۵۰ نفری در ناحیه کارگاهی ظریفان

در این باره مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان نیز گفت: ناحیه کارگاهی صنایع دستی ظریفان برای۴۵۰ نفر اشتغالزایی می‌کند.

یحیی رحمتی با بیان اینکه یکی از اهداف راه‌اندازی ناحیه صنعتی ظریفان توقف حضور گردشگر در حاشیه بزرگراه‌ها بوده است، اضافه کرد: فعالیت این ناحیه صنعتی به صورت ورک شاپ انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نحوه واگذاری در این ناحیه صنعتی بر اساس مصوبات کارگروه گردشگری انجام می‌شود، تصریح کرد: بر همین اساس دو سال فرصت ساخت و ساز به فرد مورد نظر داده می‌شود و اگر چنانچه طرف
قرارداد به تعهدات خود عمل نکند، طبق ضوابط شرکت شهرکهای صنعتی نسبت به بازپس گیری
زمین و خلع ید اقدام خواهد شد.

رحمتی با بیان اینکه پس از بهره‌برداری از زیرساخت‌های شهرک نامه معرفی ۳۵۰ نفر با نشان یونسکو و نشان ملی اصالت کالا ابلاغ شده است، گفت: با این اقدام ۲۴ رشته در این بخش فعالیت خواهند کرد، که همین امر موجب احیای رشته‌هایی همچون چاقو، مس، ملیله و چاروق خواهد شد. مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان با بیان اینکه طبق هماهنگی به عمل آمده آماده‌سازی زیرساخت‌های شهرک به عهده شهرک‌های صنعتی است، اضافه کرد: طبق پیش‌بینی که انجام شده فعالیت این ناحیه کارگاهی برای ۴۵۰ نفر اشتغالزایی خواهد کرد.

۱۱۰/ق

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست