• تاریخ: ۱۳۹۷-۱۱-۲۵
  • شناسه خبر: 11217

سازها در زنجان کوک می شود

پیام ملّت – نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در شورای سیاست‌گذاری جشنواره موسیقی، جدول زمانبندی اجراهای گروه نوازی و تکنوازی موسیقی فجر در زنجان را اعلام کرد. حمیدرضا رستم خانی، نماینده اداره کل فر ...

پیام ملّت – نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در شورای سیاست‌گذاری جشنواره موسیقی، جدول زمانبندی اجراهای گروه نوازی و تکنوازی موسیقی فجر در زنجان را اعلام کرد.

حمیدرضا رستم خانی، نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در شورای سیاست‌گذاری جشنواره موسیقی، با اشاره به برگزاری پانزدهمین جشنواره موسیقی از ٢٦ تا ٣٠ بهمن ماه گفت: این جشنواره در فرهنگسرای امام خمینی(ره) و در تالار هنر و سالن یادگار اجرا می شود.

وی به جدول زمانبندی اجراهای گروه نوازی این جشنواره اشاره کرد و گفت: در ٢٦ بهمن ماه در ساعت ١٧ اجرای گروه طرب(کوبه ای) به سرپرستی محمداسدالهی، ساعت ١٩ اجرای گروه تریو(کلاسیک) به سرپرستی مسعود محمدی، ساعت ٢١ اجرای گروه دل انگیزان(اصیل) به سرپرستی پوریا سلیمانی در تالار هنر و ساعت ١٦ اجرای گروه تریو(بلوز) به سرپرستی خشایار عابدین برگزار می شود و در ساعت ١٨ همان روز کارگاه شناخت موسیقی ایرانی توسط استاد قاسم رحیم زاده در سالن یاگار برپا می شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در روز ٢٧ بهمن ماه ساعت ١٧ اجرای گروه سماع(اصیل) به سرپرستی علیرضا وثیقی، ساعت ١٩ اجرای گروه بوم(پاب) به سرپرستی امین انصاری و در ساعت ٢١ اجرای گروه تنبور مولوی(مقامی) به سرپرستی عبدالکریم پرویزی در تالار هنر و در ساعت ١٦ همان روز اجرای گروه سومار(کوبه ای) به سرپرستی علی محمدی را شاهد خواهیم بود و در ساعت ١٨ هم کارگاه مبانی آهنگسازی توسط استاد پویا محمدی در سالن یادگار اجرا می شود.

وی ادامه داد: در روز ٢٨ بهمن ماه ساعت ١٩ اجرای گروه آهنگ اصیل به سرپرستی وحید تاج و مهرداد ناصحی در تالار هنر و در ساعت ١٦ اجرای گروه رسیتال پیانو(آذری) به سرپرستی امیرحسین بیات و اجرای گروه تکنوازی(هارمونیکا) به سرپرستی محسن مهاجر در سالن یادگار برگزار می شود.

رستمخانی افزود: در روز ٢٩ بهمن ماه ساعت ١٧ اجرای گروه سروستان (اصیل) به سرپرستی سجاد سعیدی، ساعت ١٩ اجرای گروه دودوک کمانچه(دوئت) به سرپرستی حسام اینانلو و رضاعسگرزاده و در ساعت ٢١ اجرای گروه خاطره گلها(اصیل) به سرپرستی مجتبی شکیب در تالار هنر و ساعت ١٦ اجرای گروه تکنوازی قارمان به سرپرستی یعقوب تاور و کارگاه آموزشی توسط استاد نزهت امیری در ساعت ١٨ در سالن یادگار برگزار می شود.

وی به جدول زمانبندی اجراهای  تکنوازی این جشنواره در زنجان هم اشاره کرد و گفت: در روز ٢٦ بهمن ماه ساعت ٨ و ٣٠ دقیقه تا ١٠ و ٣٠ دقیقه اجرای تار و سه تار و در ساعت ١١ تا ١٣ همان روز اجراهای عود، قانون، نی و آواز انجام می شود.

رستمخانی ادامه داد: در روز ٢٧ بهمن ماه در ساعت ٨ و ٣٠ دقیقه تا ١٠ و ٣٠ دقیقه اجرای سنتور و در ساعت ١١ تا ١٣ اجراهای کمانچه، قوپوز، تنبور، تنبک و دف انجام می شود.

 نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در شورای سیاست‌گذاری جشنواره موسیقی ادامه داد: در روز ٢٨ بهمن ماه در ساعت اول اجرای ویلن و ویلنسل و در ساعت دوم گیتار و گیتار کلاسیک انجام می شود.

به گفته وی، در روز ٢٩ بهمن ماه هم در ساعت اول اجرای پیانو و در ساعت دوم اجراهای فلوت، ترومپت، کلارینت، ساکسفون و هارمونیکا انجام خواهد شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد:  کلیه کارگاه های آموزشی در محل سالن یادگار فرهنگسرای امام خمینی(ره) اجرا خواهد شد.

رستمخانی با بیان اینکه اختتامیه این جشنواره در روز ٣٠ بهمن ماه برگزار می شود، گفت: برنامه های کارگاه آموزشی برای هنرمندان و هنرجویان موسیقی آموزشگاه ها رایگان است.

۱۱۰/ق

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست