• تاریخ: ۱۳۹۷-۱۱-۲۷
  • شناسه خبر: 11239

دلایل لغو همایش بزرگ پیاده‌روی در شهرستان طارم

پیام ملّت – رئیس هیئت ورزش همگانی استان زنجان گفت: لغو همایش بزرگ پیاده‌روی در شهرستان طارم به دلیل همکاری نکردن نمایندگان زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی بود. محمد کریم رحیم‌زاده درباره دلایل لغو همایش بزرگ پیاد ...

پیام ملّت – رئیس هیئت ورزش همگانی استان زنجان گفت: لغو همایش بزرگ پیاده‌روی در شهرستان طارم به دلیل همکاری نکردن نمایندگان زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی بود.

محمد کریم رحیم‌زاده درباره دلایل لغو همایش بزرگ پیاده‌روی در شهرستان طارم اظهار کرد: به دلیل همکاری نکردن نمایندگان زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در برگزاری این همایش که قرار بود به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شود، مجبور به لغو این برنامه ورزشی شدیم.

وی افزود: در صورت برگزاری قرار بود این همایش به صورت زنده از شبکه سه پخش شود که با وجود برگزاری جلسات متعدد با مسئولان و مدیران بی‌نتیجه ماند.

رئیس هیئت ورزش همگانی استان زنجان درباره استقبال از ورزش همگانی در استان و مقایسه آن با سایر استان‌ها تصریح کرد: هر چند نسبت به سال‌های گذشته گرایش به ورزش‌های همگانی در استان بیشتر شده است؛ اما در مقایسه با سایر استان‌ها آمار و ارقام نشان می‌دهد که وضعیت بهتری نداریم.

رحیم‌زاده استقبال بانوان از رشته‌های مختلف ورزش همگانی در استان را در مقایسه با آقایان بیشتر اعلام کرد و گفت: بیش از ۸۰درصد فعالان ورزش همگانی در استان را بانوان تشکیل می‌دهند و به دلیل تنوع رشته‌های ورزشی همچون پیلاتس، کار با طناب، ایروبیک، یوگا و سایر رشته‌ها شاهد رشد ورزشکاران خانم هستیم.

وی با اعلام اینکه ۴۰۰ مربی در باشگاه‌های استان زنجان در رشته‌های همگانی فعالیت دارند، تصریح کرد: تنوع رشته‌های ورزش همگانی موجب شده تا نگاه اقتصادی به این قبیل رشته‌ها نیز بیشتر شود به‌طوری که حق‌الزحمه مربیان رقمی بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان برآورد شده است.

رئیس هیئت ورزش همگانی استان زنجان با تأکید بر اینکه امروزه صنعت ورزش یکی از شاخصه‌های اقتصادی در دنیا محسوب می شود، اظهار کرد: به هر حال ورزش در زندگی عموم مردم به عنوان یک سبد خانوار به حساب می‌آید و تأثیر آن در سلامتی و بهبود بیماری‌ها روشن شده است.

رحیم‌زاده با ابراز تأسف از اینکه برخی ارگان‌های مرتبط با ورزش با هیئت ورزش همگانی استان همکاری نزدیک ندارند، افزود: در این بین همکاری شهرداری نسبت به گذشته مطلوب شده است؛ هر چند انتظار داریم به دلیل ماهیت این ورزش‌ها در سلامتی شهروندان و نگاه عمومی مدیریت شهری به قضیه چشمگیر باشد.

۱۱۰/ق

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست