• تاریخ: ۱۳۹۷-۱۲-۱۱
  • شناسه خبر: 11429

گام دوم انقلاب دور جدیدی از پیشرفت جمهوری اسلامی ایران است

پیام ملّت – مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان گفت: گام دوم انقلاب دور جدیدی از تجربه پیشرفت نظام در عرصه داخلی و بین‌المللی است. حجت‌الاسلام سعید احمدی در گفتگو با آنا اظهار کرد: مقام ...

پیام ملّت – مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان گفت: گام دوم انقلاب دور جدیدی از تجربه پیشرفت نظام در عرصه داخلی و بین‌المللی است.

حجت‌الاسلام سعید احمدی در گفتگو با آنا اظهار کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بر نظام‌سازی در جمهوری اسلامی تأکید کرده‌اند.

وی شکل‌گیری جامعه اسلامی را یکی از دستاوردهای نظام اسلامی اعلام کرد و افزود: شکل‌گیری این امر ماحصل تشکیل نظام اسلامی و در ادامه دولت اسلامی بود که با تشکیل جامعه اسلامی زمینه برای الگو بودن برای مقدمه‌چینی ظهور فراهم می‌شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان تأکید رهبر انقلاب بر عدالت و امنیت، رشد سیاسی مردم و مردم‌سالاری را از شاخصه‌های مهم در این بیانیه اعلام کرد و ادامه داد: رهبری در این بیانیه با بیان سرگذشت انقلاب اسلامی در ۴ دهه گذشته چالش‌های دیروز و امروز با مستکبران را مطرح کردند.

احمدی با بیان اینکه اکنون استکبار جهانی در انزوا به سر می‌برد، افزود: مقام معظم رهبری سرگذشت شوروی به عنوان ابرقدرت شرق را یادآور می‌شوند و در ادامه درگیری با نظام سلطه و استکبار را متذکر می‌شوند که راه به جایی نبرده‌اند.

وی ترسیم نیروی انسانی کارآمد و تلاشگر را در این بیانیه یادآور شد و افزود: نیروی انسانی لازمه توسعه کشور و ظرفیت مهم برای کشور بررسی شده و باید متکی به نیروی داخلی و ابزارهای درونی باشیم.

موقعیت ممتاز ایران در منطقه

احمدی به موقعیت کشور و دارا بودن ذخایر غنی زیرزمینی و حضور در بازارهای منطقه در بیانات رهبری اشاره کرد و گفت: ایران با ۱۵ کشور همسایه و در منطقه با جمعیتی بالای ۶۰۰ میلیون نفری قرار گرفته و این بازار خوبی برای توسعه روزافزون حوزه اقتصادی است.

به گفته مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان، منابع غنی کشاورزی کشور در بخش‌های مختلف به دلیل اقلیم مساعد موجب شده تا ایران در این بخش ظرفیت‌های بالقوه‌ای برای تولید انواع محصولات داشته باشد و باید از این مهم بیش از گذشته بهره‌مند شود.

وی عملیاتی کردن ایجاد تمدن نوین اسلامی به عنوان زمینه‌سازی برای ظهور را از دیگر جزئیات این بیانیه اعلام کرد و ادامه داد: همچنین در این بیانیه جایگاه علم و پژوهش بسیار بالا توصیف شده و مقام معظم رهبری به شتاب در مسیر رشد علمی توصیه اکید کرده‌اند؛ چراکه غرب با این ابزار، سلطه خود را بر سایر کشورها بیشتر کرده است.

عدالت و مبارزه با فساد لازم و ملزوم هم هستند

احمدی با بیان اینکه عدالت یکی دیگر از توصیه‌های رهبری در این بیانیه است، گفت: عدالت و مبارزه با فساد لازم و ملزوم هم هستند و بر مقوله عدالت که از ارکان مکتب امام راحل نیز هست، بارها در این بیانیه تأکید شده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان توجه ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر مقوله معنویت و اخلاق در جامعه اسلامی را متذکر شد و اضافه کرد: این در شرایطی است که اکنون غرب معنویت و اخلاق را به عنوان یکی از موارد مهم در گام دوم انقلاب اسلامی مورد هجمه قرار داده است.

وی اضافه کرد: سبک زندگی اسلامی، ارزش‌های اخلاقی، توکل و ایمان، گذشت و فداکاری، کمک به نیازمندان و دستگیری از آنها در کنار حضور گسترده مردمی در پیاده‌روی اربعین و حضور در مراسم معنوی اعتکاف نشان از پررنگ شدن اخلاق در جامعه اسلامی است. 

احمدی پرداختن به مقوله عزت ملی در روابط خارجی را از موارد دیگر این بیانیه از سوی مقام معظم رهبری عنوان کرد و ادامه داد: در بحث رابطه با کشورهای خارجی، ارتباط با کشورهایی که در حفظ عزت مردمی اثرگذار باشد و بتوانیم در معاهدات بین‌المللی روی آن تأکید داشته باشیم، مسئله‌ای است که باید در آن دقت نظر داشته باشیم.

اقتصاد وسیله‌ای برای رسیدن به اهداف تعریف شده است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با بیان اینکه در این بیانیه اقتصاد هدف جامعه اسلامی نیست، بلکه وسیله‌ای برای رسیدن به اهداف تعریف شده است، اظهار کرد: وابستگی مضاعف به نفت و نبود ثبات اقتصادی، سیاست‌های ارزی و نیز دولتی‌بودن اقتصاد در این بیانیه از سوی رهبر انقلاب اسلامی مورد تأکید قرار گرفته و اینکه باید این موارد مورد دقت مسئولان نظام قرار بگیرد.

به گفته وی در این ارتباط، اسراف دستگاه‌های دولتی و اتلاف انرژی و رقیب‌بودن دولت برای مردم مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

احمدی نکته‌نظرات رهبری را درباره بهبود اوضاع اقتصادی گره‌گشا دانست و گفت: هم‌فکری دولت با اقتصاددان‌ها، تخصیص بودجه به بخش تولید و نگاه ویژه به این بخش، رفع عیوب ساختاری در بخش اقتصاد، دانش‌بنیان‌شدن اقتصاد، ارتباط نزدیک صنعت و دانشگاه، سپردن امور به جوانان مؤمن و مسلط به مسائل اقتصادی و نیز حرکت بر مدار اقتصاد مقاومتی جزو مواردی است که در گام دوم انقلاب اسلامی به آن توجه شده است.

وی با تأکید بر مردمی‌بودن اقتصاد از نظر مقام معظم رهبری، بر لزوم کاهش تصدی‌گری دولت تأکید کرد و افزود: توجه به ظرفیت‌های داخلی در مقوله صادرات از دیگر بخش‌های این بیانیه مهم رهبری است که در پیشبرد اهداف اقتصادی اثر دارد.

۱۱۰/ق

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست