• تاریخ: ۱۳۹۷-۱۲-۱۴
  • شناسه خبر: 11491

قاچاق گوشت توسط مدیران تکرار شود، برخورد می کنم

پیام ملّت – استاندار زنجان گفت: اگر قاچاق گوشت مرغ توسط مدیران تکرار شود، برخورد می کنم. فتح الله حقیقی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به بازدید شبانه از دو کشتارگاه مرغ و دست داشتن چند تن از مدیران ...

پیام ملّت – استاندار زنجان گفت: اگر قاچاق گوشت مرغ توسط مدیران تکرار شود، برخورد می کنم.

فتح الله حقیقی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به بازدید شبانه از دو کشتارگاه مرغ و دست داشتن چند تن از مدیران استانی در مساله قاچاق گوشت مرغ افزود: فعالیت مدیران در بخش خصوصی از نظر بنده ایرادی ندارد، اما این که از این ظرفیت برای قاچاق استفاده کنند، برخورد می کنم.

وی با تاکید بر اینکه مدیران استانی باید انضباط کلامی و رفتاری را در امور داشته باشند، تصریح کرد: در شرایطی که فضای استان بیش از هر زمان دیگری نیاز به آرامش و ثبات در بازار دارد، باید برای حفظ آن تلاش کنیم.

استاندار زنجان، نقش شوراهای  اسلامی شهرها را با هدف برقراری آرامش و بین آحاد مختلف جامعه به عنوان نهاد مدنی تاثیرگذار مهم دانست و ادامه داد: در این راه شوراهای شهرها باید از ورود به مسائل سیاسی خودداری کنند و صداقت و شفاف سازی با مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند.

حقیقی تنها راه نجات خدمات شهری و توسعه روزافزون شهر زنجان را فراهم شدن بسترهای سرمایه گذاری اعلام کرد و یادآور شد: اعتقاد دارم، در شرایط کنونی افزایش غیرمنطقی تعرفه های عوارض راه به جایی نخواهد برد و باید برای رسیدن به بسترهای سرمایه گذاری ایجاد درآمد پایدار را در شهر کلید بزنیم.

مقام عالی استان زنجان، توانمندی های زنجانی ها در بخش سرمایه گذاری را یادآور شد و افزود: با ورود بخش خصوصی بومی برای سرمایه گذاری در پروژه های مهم شهری به دلیل آشنا بودن به بافت فرهنگی شهر روند توسعه شهری قوت می گیرد.

وی دخالت و مشورت شورا در امرو اجرایی شهر را در رسیدن به اهداف توسعه شهری متذکر شد و خاطر نشان کرد: تا زمانی که تعامل نزدیک بین شورا و شهرداری برای رسیدن به مدیریت واحد شهری فراهم نشود، روند توسعه و پیشرفت پروژه ها بی نتیجه خواهد بود.

حقیقی، با انتقاد از رعایت نکردن حقوق شهروندی از سوی مغازه داران بخصوص در محل های پرتردد شهر زنجان تصریح کرد: ایجاد سد معبر از سوی این افراد که بساط فروش را در پیاده راه ها پهن کرده اند، غیرقابل قبول است.

استاندار زنجان، با هشدار به دستگاه های حفار که در برهم زدن نظم و زیبایی شهری نقش دارند، از آن ها خواست در روزهای آخر سال که تردد در شهر چشمگیر شده، پروژه ها را با مدیریت شهری هماهنگ پیش ببرند.

حقیقی در این باره تشریح کرد: اشکال کار در این چالش شهری جزیره ای عمل کردن است و اعتقاد بنده بر این است که برای حرکت روی ریل توسعه شهری باید مدیریت واحد شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه کیفیت پروژه های عمرانی در شهر مطلوب است، بر لزوم تلفیق طرح های عمرانی، محیط زیست و شهرسازی در شهر تاکید کرد و گفت: ماحصل این هماهنگی ها در موفق شدن بدنه استان نمود پیدا می کند و این مساله ای است که باید مدیریت شهری و دستگاه های استان به آن جامه عمل بپوشانند.

حقیقی، طرح تدوین اجتماعی کردن سلامت در استان با همکاری و مشارکت ارگان های ذیربط متذکر شد و افزود: با هدف کاستن افراد مبتلا به بیماری های غیرواگیردار در استان این طرح اجرایی می شود و در این راه نقش شوراهای شهرها بسیار مهم است.

برنامه های شورای پنجم در۸ محور است

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان، نیز در این جلسه با اعلام اینکه برنامه های شورای اسلامی پنجم در۸ محور در حال نظارت، پیگیری و اجرا است، گفت: بیشتر پروژه های مهم شهری در حال اجرا و یا تکمیل شده است و تلاش داریم در آینده روند خاتمه پروژه ها عملی شود.

اسماعیل دویران، راه اندازی پارک بانوان غرب زنجان، فعالیت عمرانی خیابان زینبیه غربی، بازگشایی محور پادگان، تکمیل پروژه پل گلشهر در بهار سال آینده، راه اندازی پارکینگ طبقاتی خیابان سعدی و نیز آغاز به کار عملیات عمرانی پروژه بزرگ سبزه میدان را از پروژه های در حال اجرای شهری زنجان اعلام کرد و افزود: پروژه های خُرد دیگری نیز در نقاط مختلف شهر زنجان شروع شده اند و به تناسب اعتبار در کمترین زمان ممکن خاتمه می یابد.

وی تاخیر در ابلاغ مصوبات از سوی فرمانداری شهرستان زنجان را از دلایل کند پیشرفتن برخی طرح ها و پروژه ها در شهر بیان کرد و افزود: شورای اسلامی شهر برای توسعه شهر نیازمند حمایت های فرمانداری است و باید روند پاسخگویی به نامه های ارسالی تسریع شود.

فضاهای با کاربری عمومی در شهر حفظ شود

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر نیز در این جلسه بر لزوم حفظ فضاهای با کاربری عمومی در شهر تاکید کرد و گفت: متاسفانه در برخی موارد شاهد بهم خوردن و تغییر کاربری های فضاهای ورزشی، مذهبی، آموزشی و حتی فضای سبز در شهر هستیم که باید جلوی این بی قانونی ها گرفته شود.

امامعلی دادخواه، تخلفات ساختمانی روی داده از سوی دستگاه های دولتی را یکی دیگر از چالش ها در شهر اعلام کرد و افزود: این در حالی است که این قبیل دستگاه ها به ساختمان دولتی نگاه حاکمیتی دارند و از پرداخت هزینه های تخلف طفره می روند.

وی پرداختن نشدن هزینه های جرایم راهنمایی و رانندگی از سوی دولت را از چالش های شهری یادآور شد و ادامه داد: با وجود پیگیری ها جرایم راهنمایی و رانندگی هنوز واریز نشده است.

مدیریت شهری با هم تعامل دارند  

رئیس کمیسیون نظارت و پیگیری شورای اسلامی شهر، نیز در سخنانی با تاکید بر تعامل نزدیک بین مجموعه مدیریت شهری با هدف توسعه و آبادانی شهر بیان کرد: در۵/۱ سال گذشته اجازه هیچ گونه دخالتی بین روند کاری شورا و شهرداری را نداده ایم و تعامل سرلوحه کار بوده است.

احمد نصیری، در بخشی از صحبت هایش با انتقاد از روند نظارت در بازار کالا و خدمات در آستانه سال جدید تصریح کرد: دستگاه های مرتبط نظارت ضعیفی در بازار دارند و گرانی بر طبقات آسیب پذیر فشار می آورد.

وی در این باره تشریح کرد: به دلیل نبود نظارت ها فروشندگان قدرت قیمت گذاری پیدا کرده اند و کسی در این باره پاسخگو و پیگیر نیست.

این عضو شورای اسلامی شهر زنجان، بی تفاوتی حفاظت محیط زیست استان به چالش مهم پسماندهای روی را یادآور شد و ادامه داد: قرار گرفتن شهرک روی در مسیر بادهای غالب موجب شده تا ورود آلودگی های کارخانجات روی را به شهر شاهد باشیم و این امر تهدید جدی سلامت شهروندان است.

تعریض معابر اضافه شدن بار مالی به شهرداری است

رئیس کمیسیون عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان نیز با اعلام اینکه تعریض تمامی معابر در شرایط کنونی را اضافه شدن بار مالی به شهرداری بیان کرد و گفت: این مساله در طرح تفصیلی شهری اشاره شده و در صورتی که عملی شود مردم و مدیریت شهری دچار مشکل خواهد شد.

عباس راشاد در ادامه با تاکید بر برخورد با متخلفان و اختلاسگران در استان اظهار کرد: اگر برخورد با اختلاس گران و رشوه گیران در دستور کار قرار نگیرد، زیر سوال خواهیم رفت و امید داریم استان در این باره تدبیری بیندیشد.

سهم شهرداری از جرایم رانندگی را۹ میلیارد تومان است

رئیس کمیسیون بودجه و امور حقوقی شورای شهر نیز سهم شهرداری زنجان از جرایم رانندگی را۹ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که رقم بسیار ناچیزی از این میزان به حساب شهرداری زنجان واریز شده است.

رحمان احمدی، با تاکید بر اینکه سهم شهرداری از محل ارزش افزوده شفاف سازی نشده است، افزود: شهرداری از دستگاه های دولتی۱۵۰ میلیارد تومان طلب دارد که سهم ارگان های دولتی۵۰ درصد برآورد شده و امید داریم مقام عالی استان به این مساله اهتمام جدی داشته باشند.

به گزارش آنا، در این جلسه مباحثی همچون مصرف قابل توجه آب از سوی شرکت راشا کاسپین، وضعیت نامناسب آسفالت شهری، انتقادها به طرح جامع شهری، معضل ترافیک شهری و چهار منطقه ای شدن زنجان مطرح شد.  

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست