• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۲-۱۵
  • شناسه خبر: 11676

معاون سیاسی، امنیتی استاندار زنجان:مطبوعات نقش مؤثری در پویایی و شتاب بخشی جامعه دارند

پیام ملّت – اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات استان زنجان با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان دیدار کردند. به گزارش خبرنگار « پایگاه خبری – تحلیلی پیام ملّت » در این دیدار، معاون سیاسی امنیتی استاندار ...

پیام ملّت – اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات استان زنجان با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار « پایگاه خبری – تحلیلی پیام ملّت » در این دیدار، معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان به نقش مطبوعات در آگاه سازی جامعه اشاره کرد و گفت: نقش مطبوعات به عنوان رکن چهارم دموکراسی همچنان نقشی پر رنگ است.

خدابخش مرادی نافچی با بیان این که ممکن است در تحقق مأموریت ها و یا به لحاظ ملاحظات مالی دستگاه ها به صورت مقطعی مشکلاتی ظهور و بروز کند ولی این امر نقش مطبوعات در حوزه اطلاع رسانی، آگاه سازی، امیدآفرینی، اعتماد آفرینی و ایجاد پویایی و نشاط و آرامش در جامعه را نفی نمی کند.

وی گفت: مطبوعات از گذشته نقش مؤثری در پویایی و شتاب بخشی جامعه در حوزه های مختلف داشته اند و ما از گذشته بخش زیادی از اطلاعات خود را از روزنامه ها گرفته ایم و قلم روزنامه نگاران برای همه قابل احترام بوده است.

مرادی با بیان این که استان زنجان استانی فعال در حوزه فرهنگی است اظهار داشت: سطح سواد عمومی در استان زنجان بالای ۹۰ درصد است، همچنین زنجان دومین استان در میزان مطالعه در کشور است و مردمی بانشاط و شاد دارد که این ها نشان از عمق فرهنگی مردم این استان دارد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان ادامه داد: نوع ادبیاتی که جوان ما، مطبوعاتی ما، مدیر ما، شهروند ما در کلامش استفاده می کند نشان دهنده ی عمق فرهنگی این استان است و در آفرینش این فضا، اصحاب قلم نقش مؤثری داشته اند.

این مقام مسئول رویکرد مدیریت جدید استان را حرکت برنامه ای، اعلام  اولویت کاری و تدوین  برنامه عملیاتی اعلام کرد و اظهار داشت: تلاش می کنیم مدیران را از پشت میزنشینی به ارتباط نزدیک و حضور میدانی در میان مردم ببریم.

وی در پایان سخنان خود از مدیران دستگاه های اداری خواست تا تولید خبر کرده و عملکرد خود را از طریق رسانه های استان برای مردم بیان کنند. همچنین روابط عمومی دستگاه های اداری و اجرایی تعامل خوبی با مجموعه رسانه و مطبوعات داشته باشند.

در این دیدار، اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات استان زنجان مشکلات رسانه های استان را مطرح کردند. عدم رعایت عدالت در توزیع اگهی های دولتی، قطع اشتراک نشریات استانی و کشوری از سوی ادارات، عدم همکاری مسئولان روابط عمومی برخی ادارات دولتی با رسانه ها، گرانی کاغذ و چاپ و … ازجمله مشکلات مطرح شده بود.

در پایان این جلسه مقرر گردید جلسات فصلی با حضور اعضای هیأت مدیره خانه، معاون سیاسی استاندار، معاون فرهنگی رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و به تناسب نیاز مدیر یک دستگاه اجرایی در جهت حل مشکلات رسانه های استان برگزار گردد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست