• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۲-۲۲
  • شناسه خبر: 11673

مدیرکل بهزیستی: ۱۲۶۱ خیر با بهزیستی زنجان همکاری می کنند

پیام ملّت – مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: میزان مشارکت های نقدی و غیر نقدی مردم این استان طی سال گذشته هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود که تعداد خیران مشارکت کننده با این اداره کل ۴۲۶ گروه به تعداد یکهزار و ۲۶۱ ...

پیام ملّت – مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: میزان مشارکت های نقدی و غیر نقدی مردم این استان طی سال گذشته هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود که تعداد خیران مشارکت کننده با این اداره کل ۴۲۶ گروه به تعداد یکهزار و ۲۶۱ نفر را شامل می شود.

به گزارش ایرنا، محمد محمدی قیداری درنشست با خبرنگاران استان افزود: میزان مشارکت های نقدی و غیر نقدی خیران از ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون سال در ۹۲ به رقم یاد شده کنونی رسیده که این موضوع از اعتماد مردمی به بهزیستی استان حکایت دارد.
وی اظهار داشت: یکی از اهداف مهم این اداره کل جلب و جذب مشارکت های مردمی برای پیشبرد برنامه های خود با هدف یاری رساندن به گروه های تحت پوشش خود است.
این مسئول ادامه داد: هم اکنون با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی وضعیت معیشتی گروه های هدف تحت پوشش بهزیستی نیز با چالش های مواجه شده است و در این میان محدودیت منابع مالی دولت نیز پاسخگوی رفع مشکلات آنان نیست.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان ادامه داد: هم اکنون در قالب تشکل و موسسات خیریه در سطح استان مجوزهای لازم از سوی این اداره کل برای خدمات رسانی به گروه های هدف را دریافت کرده اند اما فرهنگ سازی و مشارکت ها جهت برطرف کردن مشکلات گروه های هدف اثر گذاری بهتری دارد.
وی اضافه کرد: بر این اساس این اداره کل برای مشارکت بهتر خیران در ماه مبارک رمضان برنامه های مختلفی نظیر افطاری ایتام را برگزار می کند.
محمدی افزود: یکی از طرح های دیگر این اداره طرح حامی است که خیران به کودکان در منازل تحت پوشش این اداره کل کمک هایی مالی را انجام می دهند. 
وی اظهار داشت: تعداد خیران طرح حامی این اداره کل در سال گذشته ۱۱۹ نفر و تعداد کودکان یتیم نیز ۱۴۵ کودک را شامل می شود که در مواردی خیری سه کودک را طرح پوشش قرار داده و مبلغ کمک شده نیز ۳۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بوده است.
این مسئول ادامه داد: طی ماه رمضان سال گذشته ۶ هزار و ۶۹۵ پرس غذا توزیع و ۶۱ مورد افطاری نیز با همراهی و همکاری تشکل ها و خیریه ها برگزار شد که یک میلیارد ریال ارزش داشت.
وی اظهار داشت: در این ایام طرح ضیافت مهربانی ویژه ماه رمضان با دعوت از مسئولان و خیران هر شب در منزل یکی از مددجویان که دارای مشکلات عدیده هستند برگزار می شود تا از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار می گیرند.
محمدی افزود: سال گذشته ۸۷ برنامه ضیافت مهربانی با حضور ۱۳۰ مدیر و مسئول اجرا و ۲۲۱ میلیون تومان نیز کمک جمع آوری شد.
وی خاطر نشان کرد: طی سال گذشته نیز ۳۳میلیون و ۱۰۰ هزا تومان در قالب طرح شکرانه سلامت به بهزیستی کمک شد که تعداد نفرات شرکت کننده نیز یکهزار و ۱۸۰ نفر بودند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست