• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۳-۰۲
  • شناسه خبر: 11714

صادقی نیارکی : زندانیان جرائم غیر‌عمد افراد هنجار شکن نیستند

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت : افرادی که با گلریزان از زندان آزاد می‌شوند محکومان مالی غیرعمد هستند و زندانیان جرائم غیر‌عمد مجرم نیستند. حجت‌الاسلام اسمعیل صادقی نیارکی در جشن گلریزان شهرستان ابهر که با حضور مسئولین ...

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت : افرادی که با گلریزان از زندان آزاد می‌شوند محکومان مالی غیرعمد هستند و زندانیان جرائم غیر‌عمد مجرم نیستند.

حجت‌الاسلام اسمعیل صادقی نیارکی در جشن گلریزان شهرستان ابهر که با حضور مسئولین و مردم نوعدوست برگزار شد، ضمن تبریک میلاد با سعادت امام حسن مجتبی‌(ع) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه روزه‌داران‌ اظهار کرد: پیشینه فرهنگی مردم ابهر موجب شده هرساله جشن‌های گلریزان با شکوهی را برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر‌عمد با مشارکت بالای مردمی برگزار کنند. و از این جهت از شهرستانهای خوب استان می‌باشد.

رئیس کل دادگستری استان زنجان تصریح کرد: زندانیان جرائم غیر‌عمد مجرم نیستند بلکه ناخواسته و بدون ارتکاب جرایم عمد در زندان هستند و ما در مقابل هنجار شکنان بسیار سختگیر هستیم.

وی خاطرنشان کرد: کمک به زندانیان جرائم غیرعمد فقط شامل زندانی نمی‌شود بلکه فرد طلبکار نیز که مال خود را از دست داده به حق خود می‌رسد و مشکلات برطرف می‌شود.

این مقام عالی قضایی با اشاره به اینکه شهرستان ابهر ۳۴ محکوم مالی غیر‌عمد در زندان با بدهی۱۱ میلیارد تومان دارد بیان کرد: نباید فراموش کنیم که در جشن‌های گلریزان علاوه بر خیران، برخی از طلب کاران با بخشش کل یا قسمتی از بدهی خود در این امر خداپسندانه مشارکت می‌کنند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست