• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۸-۲۲
  • شناسه خبر: 12240

استاندار زنجان : در ایجاد شهرکهای صنعتی ترکیه ای، باید منافع استان مد نظر باشد

پیام ملّت– استاندار زنجان گفت: برگزاری جلساتی مانند شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی برای این است که هم باید قانون اجرا و هم مشکلات بخش خصوصی رفع شود. به گزارش « پایگاه خبری- تحلیل پیام ملّت» و به نقل از روابط عموم ...


پیام ملّت– استاندار زنجان گفت: برگزاری جلساتی مانند شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی برای این است که هم باید قانون اجرا و هم مشکلات بخش خصوصی رفع شود.

به گزارش « پایگاه خبری- تحلیل پیام ملّت» و به نقل از روابط عمومی استانداری زنجان ، فتح‌الله حقیقی در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی تصریح کرد: دولت اجازه سوء استفاده از بسترهای فراهم شده را به هیچ کس نداده و با تخلفات نیز به شدت برخورد می‌کنیم و به دلیل تخلف چند نفر نباید فعالیت کل مجموعه زیر سوال برود و اقدامات به مخاطره بیافتد بلکه مشکلات باید در جلسات مربوطه مطرح و رفع شود.


استاندار زنجان تاکید کرد:  مدیران باید آنچه در داخل استان قابلیت دارد را انجام داده و در مورد آنچه که نیاز به پیگیری از مسئولان کشوری دارد نیز راهکار ارائه دهند و از مدیران خواست تا در جایی که چند واحد یا بخش دارای مشکل بوده اما به قانون ضربه نمی‌زند با مجموعه کنار آمده و در پی حل مشکلات مربوطه باشند.


حقیقی ادامه داد: پشت درب‌های بسته نمی‌توان برای بخش خصوصی تصمیم گرفت بلکه باید از آن‌ها دعوت شود تا در تصمیم‌سازی‌ها مشارکت و حضور داشته باشند.
استاندار زنجان گفت: ایجاد شهرک صنعتی ترکیه‌ای در زنجان، یکی از اقدامات مهمی است که از طریق وزارت امور اقتصادی و دارایی در حاال پیگیری است.  15 نقطه کشور برای ایجاد این شهرک معرفی شده بود که استان زنجان در نهایت برای این مهم انتخاب شده، اما متاسفانه مسیر پیگیری اشتباه بوده است.

 
حقیقی افزود: به جای اینکه مرجع مربوطه پیگیر موضوع باشد فرد و مسئول غیرمرتبط، موضوع را پیگیری کرده به‌گونه‌ای که معاونت سرمایه‌گذاری خارجی وزارت اقتصاد از این موضوع بی‌خبر است.


وی، ایجاد شهرک صنعتی توسط تُرک‌ها در زنجان را کار ارزشمندی توصیف کرد و افزود: باید از پیگیری این موضوع به صورت شخصی خودداری شده و پیگیری‌ها برای منافع استان و کشور صورت پذیرد.


استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیوستن ایران به پیمان اوراسیا که مقرر شده ۸۶۲ قلم کالا بین ایران و اتحادیه این کشورها تبادل شود، گفت: قبل از این پیمان نیز اقداماتی توسط استان با برخی از کشورهای عضو، انجام و در بعضی موارد نیز کمیته‌هایی برای بررسی زمینه‌های تبادل و مشارکت تشکیل شده بود؛  تا بهتر بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم و بهتر است این اقدام به صورت ویژه مورد توجه قرار داده شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست