• تاریخ: ۱۳۹۸-۱۰-۱۶
  • شناسه خبر: 12468

وداع با شکوه و بی سابقه با سردار مقاومت/ لا نعلم منهم الّا خیرا

مراسم تشییع پیکر سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهانشان شهیدان حسین پورجعفری، هادی طارمی، شهروز مظفری‌نیا و وحید زمانی‌نیا که از ساعت ۸ صبح آغاز شده بود با حضورچند میلیونی  مردم در خیابان های تهران ب ...

مراسم تشییع پیکر سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهانشان شهیدان حسین پورجعفری، هادی طارمی، شهروز مظفری‌نیا و وحید زمانی‌نیا که از ساعت ۸ صبح آغاز شده بود با حضورچند میلیونی  مردم در خیابان های تهران برگزار شد.

به گزارش « پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» بعد از اقامه نماز باشکوه بر پیکر این شهیدان به امامت رهبر معظم انقلاب با حضور روسای سه قوه و فرماندهان عالی‌رتبه نظامی و مسئولان سیاسی و خیل عظیم مردم در دانشگاه تهران پیکر این شهیدان بر دوش مردم قدرشناس قرار گرفته  تا پس از مشایعت  مردم قم به کرمان منتقل و در گلزار شهدای کرمان آرام گیرد.

تشییع پیکر شهدای مقاومت شهید سردار سلیمانی و همرزمانش در تهران به راهپیمایی بزرگ ضدآمریکا و رژیم صهیونیستی تبدیل شده و مردم داغدار و منزجر از جنایت امریکا و خواهان انتقام سخت این مراسم را عرصه فریاد مرگ بر امریکا و مرگ بر صهیونیست کرده اند.

زینب سلیمانی دختر سردار شهید قاسم سلیمانی با سخنرانی در این مراسم خطاب به رهبر معظم انقلاب گفت: پدرم برای اطاعت از شما که ولی‌فقیه هستید ما را تربیت کرد و افتخارش این بود که سرباز شایسته شماست. او جانش را فدا کرد که سرباز شما باشد. مبادا شهادتش موجب اندوهی در چهره شما باشد.

زینب سلیمانی اظهار کرد: پدرم خواب راحت را از چشم مستکبران  و مستبدان و تکفیری‌ها ربوده بود. اسم حاج قاسم سلیمانی آشیانه صهیونیسم و تکفیر و نظام سلطه را هم اینک نیز می‌لرزاند. اندیشه و جهاد پدرم جبهه مقاومت را به یک مکتب نهادینه تبدیل کرد. آمریکا باید بداند عاشورا منشا قدرت مجاهدین و آزادیخواهان و وحشت دشمنان اسلام و انسانیت است. شاگردان مکتب خمینی و خامنه‌ای در کلاس درس اخلاص سلیمانی تربیت شده‌‌‌اند و تا زنده‌‌اند شاگردان بیشتری تربیت خواهند کرد و موجب رعب و وحشت مضاعف تکفیری‌ها خواهند بود.

وی در سخنان خود  با بیان اینکه  آمریکا و صهیونیسم بدانند شهادت پدرم موجب بیداری بیشتر انسان‌ها در جبهه مقاومت می‌شود و خانه‌های عنکبوتی آنها را فرو خواهد ریخت گفت:  دیروز جهانیان استقبال گرم مردم عراق و ایران در تشییع حاج قاسم و ابومهدی را مشاهده کردند و خواهند دید حضور ملت عاشورایی ایران پیام خود را به کل دنیا خواهد رساند.

وی خطاب به رئیس‌جمهور‌ آمریکا گفت: ترامپ قمارباز، تدبیر شیطانی تو در تفرقه و جدایی بین ایران و عراق با خطای استراتژیک، موجب اختلاط خون ابومهدی و حاج قاسم شد و  موجب پیوند تاریخی دو ملت شد و تنفر جاودانه آنها را علیه آمریکا را برانگیخت و پارلمان عراق خروج آمریکا را از عراق کلید زد.

فرزند شهید سپهبد سلیمانی ادر ادامه سخنان خود گفت: خانواده‌های سربازان آمریکایی در غرب‌ آسیا که شاهد ذلت آمریکا در نبردهای سوریه‌، عراق، فلسطین و یمن بودند در انتظار مرگ فرزندانشان روزهایشان را سپری خواهند کرد. ترامپ دیوانه که خود نماد جهل و بازیچه صهیونیست هستی! خیال نکن همه چیز تمام شد. ما همانند پدرم در کنار رهبرمان خواهیم بود.

دختر سپهبد سلیمانی گفت: امروز سلیمانی‌های مقاومت پیام دادند. عموی عزیزم سید حسن نصرالله، بشار اسد، اسماعیل هنیه، زیاد نخاله، ابوحسن العامری، عبدالملک الحوثی که هرکدام به تنهایی برای نابودی امثال تو کفایت می‌کنند پیامشان را خواهند داد.

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در تهران نیز طی سخنانی گفت: ما به ایران آمده‌ایم تا به مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای، دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران شهادت فرمانده بزرگ حاج قاسم سلیمانی را تسلیت بگوییم..

رئیس دفتر سیاسی حماس در ادامه گفت:‌ ما امروز در اینجا حضور داریم تا احساسات صادقانه و خالصانه خود را در قبال برادری عزیز و فرمانده‌‌ای شهید ابراز کنیم، فرمانده‌ای که در راه فلسطین و مقاومت فداکاری‌های بسیاری کرد تا مقاومت به اینجا رسید و باعث افزایش توان مقاومت شد.

اسماعیل هنیه افزود: ما اعلام می‌کنیم که این جنایت وحشیانه‌ای که آمریکایی‌ها مرتکب شدند نشان دهنده روحیه جنایتکارانه‌ای است که این جنایت‌ها را در سرزمین مبارک فلسطین باعث شده است. همان روحیه جنایتکارانه‌ای که دیروز باعث ترور و شهادت فرمانده قاسم سلیمانی شد، همان روحیه جنایاتی را پوشش می‌دهد که رژیم صهیونیستی با آن فرمانده‌‌های فلسطین را ترور می‌کند. این جنایت شایسته آن است که همه جهانیان آن را محکوم کنند و مرتکبان آن را مجازات کنند.

وی گفت: من تاکید می‌کنم که خط مقاومت در سرزمین فلسطین در رویارویی با توطئه‌های اسرائیل و هژمونی آمریکا در منطقه هرگز شکست نخواهد خورد و همواره در خط ثابت مقاومت خواهد ماند تا اشغالگران را از سرزمین‌مان قدس شریف به یاری خدا بیرون نماییم.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: اعلام می‌کنم که پروژه مقاومت در سرزمین فلسطین همچنان ادامه خواهد یافت و سست نخواهد شد و عقب نشینی نمی‌کند و این ترورها بر اصرار ما خواهد افزود و این راه را تا آزادی قدس، سرزمین فلسطین و آزادی اراده مردم منطقه به یاری خدا ادامه خواهیم داد.

هنیه در پایان سخنرانی خود و در این اجتماع عظیم اعلام کرد: فرمانده شهید سلیمانی که همه زندگی خود را در حمایت از فلسطین به سر برد و او در راس فرماندهی نیروی قدس بود، اعلام می‌کنم که او این فرمانده بزرگ، شهید قدس است، شهید قدس است، شهید قدس است. اعلام می‌کنم مقاومتی که در لبنان و غزه آن پیروزی‌ها را به دست آورد در  نبرد با صهیونست‌ها هم پیروز خواهد شد به یاری خداوند متعال.

رسانه های خارجی نیز از همان ابتدا به پوشش این مراسم پرداخته و حضور میلیونی مردم را در تشییع پیکر  سردار شهید و همراهانش به تصویر کشیدند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست