• تاریخ: ۱۳۹۸-۱۰-۲۶
  • شناسه خبر: 12553

استاندار زنجان: برخی مدیران متوجه اهمیت شرکت های دانش بنیان نیستند

استاندار زنجان گفت: عمده مشکلات در حوزه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان این است که دیدگاه برخی مدیران به این حوزه، شخصی است و متوجه اهمیت آن نیستند. به گزارش « پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» و به نقل از روابط عمومی استانداری ...

استاندار زنجان گفت: عمده مشکلات در حوزه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان این است که دیدگاه برخی مدیران به این حوزه، شخصی است و متوجه اهمیت آن نیستند.

به گزارش « پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» و به نقل از روابط عمومی استانداری زنجان فتح اله حقیقی درنخستین نشست از سلسله نشست های بررسی و حل مسائل شرکت های فناور و دانش بنیان استان گفت: به نقش شرکت های دانش بنیان در توسعه اعتقاد دارم.اکنون رقابت در دنیا در حوزه رشته های بین رشته ای و فعالیت های دانش بنیان است به طوری که کشورهای نوظهور در عرصه اقتصاد در دنیا بیشترین نیرو و اقدامشان را در این بخش ها متمرکز کرده اند.

 
وی با بیان اینکه نقشه راه توسعه کشور بر اقتصاد دانش بنیان مبتنی است، ادامه داد: بر اساس سند تدوین شده کشور ما باید در این حوزه رتبه نخست منطقه و جایگاه برتر را در دنیا داشته باشد.


حقیقی با بیان اینکه اکنون رقابت در دنیا در حوزه قعالیت های دانش بنیان است، خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر به این حوزه توجه شده ولی این توجه کردن در قواره شرکت های دانش بینان نبوده است و علت آن هم این است که این نوع فعالیت ها، پدیده تازه ای است و اگر بدانیم همین موضوع، مساله اصلی در زمان کنونی است، قطع یقین حل مشکلات شرکت های دانش بنیان را بیشتر پی گیری می کنیم.


استاندار زنجان با بیان اینکه اکنون شرایط کشور عادی نیست، تصریح کرد: درچنین شرایطی باید تسهیل گری ها را برای کمک به تولید بیشتر کنیم.


وی افزود: در نتیجه اقدامات و پی گیری های انجام شده در سال جاری هیچ واحد تولیدی در استان تعطیل نشده و علاوه بر آن تا کنون ۱۰ واحد غیر فعال نیز به چرخه تولید بازگشتند.


استاندار زنجان از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست تا هر راهکار لازم را برای رفع مشکلات شرکت های دانش بنیان، اتخاذ و عملیاتی کنند.


در این جلسه مشکلات ۱۲ شرکت از سوی مدیران عامل آنها مطرح شد که ضرورت همکاری بانک هاجهت تامین نقدینگی به دلیل غیر ملموس بودن دارایی های شرکت های دانش بنیان، حمایت جهت حضور در نمایشگاههای خارجی، همراهی و تسهیل گری مالیات و تامین اجتماعی در حل مسائل شرکت ها، بهره گیری از توان شرکت های بومی استان، اختصاص محل استقرار برای شرکت های دانش بنیان و رفع بروکراسی های اداری از جمله موارد طرح شده از سوی مدیران عامل شرکت ها بود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست