• تاریخ: ۱۳۹۸-۱۲-۰۷
  • شناسه خبر: 12881

ایجاد بانک جامع اطلاعات مجرمان حرفه ای و سابقه دار در استان زنجان

پیام ملّت– رئیس کل دادگستری زنجان گفت: در راستای اجرای دستور العمل ساماندهی مجرمان حرفه ای و سابقه دار، نیازمند ایجاد بانک جامع اطلاعات هستیم تا بر اساس این بانک، مجرمان بر اساس نوع محکومیت و سابقه تفکیک شوند . به ...

پیام ملّت– رئیس کل دادگستری زنجان گفت: در راستای اجرای دستور العمل ساماندهی مجرمان حرفه ای و سابقه دار، نیازمند ایجاد بانک جامع اطلاعات هستیم تا بر اساس این بانک، مجرمان بر اساس نوع محکومیت و سابقه تفکیک شوند .

به گزارش«پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان زنجان،حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه کمیته ساماندهی مجرمان حرفه ای و سابقه داراستان زنجان، گفت : بر اساس گزارشات دادستان مرکز استان و نیروی انتظامی استان در تعداد مجرمان حرفه ای و سابقه دارحبس اختلاف وجود دارد که برای احصاء آمار دقیق مجرمان تشکیل کارگروهی متشکل از دادستان ،نیروی انتظامی و اداره زندانها لازم و امری ضروری است که با بدست آوردن آمار دقیق اقدلامات و مراقبتهای بعدی صورت بگیرد . 

وی افزود: بروز رسانی آمار مجرمان حرفه ای و سابقه دار و ثبت در سامانه رخداد و سمپ مد نظر کمیته قرار گیرد و تشکیل یک جلسه درهر ماه در این خصوص ضروری است .

درابتدای این جلسه حجت الاسلام محسن کرمی دادستان مرکز استان با بیان اینکه دستور العمل مربوط به کنترل مجرمان حرفه ای در تاریخ ۹۷/۴/۲۶ تصویب و ابلاغ شده است گفت :این دستور العمل دارای چندین مرحله می باشد که مرحله اول شناسایی مجرمان حرفه ای ، سابقه دار و خطر ناک است که با توجه به شناسایی در مرحله ایجاد بانک اطلاعات حامل این مجرمان هستیم 

وی با اشاره به این موضوع که مرحله سوم و چهارم این دستورالعمل نظارت و کنترل مجرمان و پیشگیری از ارتکاب جرایم جدید است ادامه داد :با احصاء آمار دقیق مجرمان حرفه ای و خطر ناک و ثبت در سامانه سند وب که شامل فرم اطلاعات مجرمان است در ادامه کار با تایید دادستانی این مشخصات در سامانه رخداد مراجع انتظامی و سامانه سمپ دادسرا اقدامات کنترلی با جدیت انجام خواهد پذیرفت ،تا امکان نظارت و کنترل آن بتوان رفتارهای خطرناک انها را مدیریت و از ارتکاب جرایم جلوگیری نمود .

 کرمی در ادامه اظهار داشت : با توجه اینکه برای پیشگیری از ویروس کرونا در زندانهای استان اقدامات و تصمیمات خوبی در مرکز برای استفاده محکومین از مرخصی در ایام عید اتخاذ شده که با ابلاغ این دستورالعمل به مراکز استانها تعداد قابل توجهی از محکومین واجد شرایط به مرخصی خواهند رفت.با هدف انجام عملیات ضد عفونی کردن کتابخانه ها و حفظ سلامت اعضای کتابخانه‌ها اعلام شد .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست