• تاریخ: ۱۳۹۸-۱۲-۲۳
  • شناسه خبر: 13203

تعداد مبتلایان به کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۳۶۴ نفر رسید / زنجان ۱۳۸ کرونایی دارد

پیام ملّت – رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۱ هزار و ۳۶۴ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۵۱۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و سه هزار و ۵۲۹ نفر نیز ...

پیام ملّت – رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۱ هزار و ۳۶۴ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۵۱۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و سه هزار و ۵۲۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

تعداد مبتلایان به کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۳۶۴ نفر رسید

کیانوش جهانپور روز جمعه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی و فوت ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در کشور بیان کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۱۲۸۹ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۱ هزار و ۳۶۴ نفر افزایش یافت.

وی ادامه داد: خوشبختانه تا کنون سه هزار ۵۲۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

جهانپور گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۵ نفر از مبتلایان جدید کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۵۱۴ مورد رسید.

وی درباره موارد جدید بیماران کووید ۱۹ در کشور به تفکیک استان‌ها نیز اظهار کرد: تهران ۳۰۳ نفر، قم ۴۲ نفر، گیلان ۷۱ نفر، اصفهان ۱۱۰ نفر، البرز ۶ نفر، مازندران ۱۹۲ نفر، مرکزی ۴۸ نفر، قزوین ۱۲ نفر، سمنان ۳۸ نفر، گلستان ۲۱ نفر، خراسان رضوی ۱۱۰ نفر، فارس ۳۳ نفر، لرستان ۲۵ نفر، آذربایجان شرقی ۹۷ نفر، خوزستان ۱۵ نفر، یزد ۴۶ نفر، زنجان ۲۰ نفر، کردستان ۹ نفر، اردبیل ۱۵ نفر، کرمانشاه ۱۵ نفر، کرمان ۱۲ نفر، همدان ۱۰ نفر، سیستان و بلوچستان ۲ نفر، هرمزگان ۴ نفر، ایلام ۸ نفر، آذربایجان غربی ۲۵ نفر و استان‌های خراسان جنوبی، خراسان شمالی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر بودن موارد ابتلای قطعی جدید به ویروس کرونا جدید گزارش شده‌اند.

جهانپور ادامه داد: آنچه روزانه از طرف وزارت بهداشت گزارش می‌شود، مبتنی بر آزمایش‌ها و موارد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در کشور است.

وی اظهار کرد: در روزهای آینده افرادی که علائم یا شک به ابتلا داشتند می‌توانند در سامانه salamat.gov.ir علائم خود را ثبت کنند و همکاران ما در قالب تیم‌های مراقب سلامت با افرادی که علائم آنها نزدیک به بیماری باشد تماس می‌گیرند. این اتفاق با جمع ۵۲ هزار نفر از کارکنان بهداشتی و در کنار نیروهای بسیج و هلال احمر و سایر ارگان‌ها انجام می‌شود. افرادی که مشکوک به ابتلا باشند به مراکز درمانی ارجاع شده و اگر نیاز به مراقبت در منزل داشته باشند، در منزل مورد مراقبت قرار می‌گیرند. این اقدام بار مراجعه به بیمارستان‌ها را کاهش می‌دهد و کمک زیادی به کنترل و مهار بیماری می‌کند. از فردا، هر روز غروب گزارش این اقدام را توسط معاون بهداشت در رصدخانه سلامت ارائه می‌کنیم.

جهانپور گفت: آمار استان‌های اصفهان و خراسان رضوی با توجه به مسافرپذیر بودن، در حال افزایش است و از مردم می‌خواهیم که به این استان‌ها سفر نکنند.

💠موارد جدید بیماران کووید۱۹ در کشور به تفکیک استان:

🔸تهران: ۳۰۳
🔹قم: ۴۲
🔸گیلان: ۷۱
🔹اصفهان: ۱۱۰
🔸البرز: ۶
🔹مازندران: ۱۹۲
🔸مرکزی: ۴۸
🔹قزوین: ۱۲
🔸سمنان: ۳۸
🔹گلستان: ۲۱
🔸خراسان رضوی: ۱۱۰
🔹فارس: ۳۳
🔸لرستان: ۲۵
🔹آذربایجان شرقی: ۹۷
🔸خوزستان: ۱۵
🔹یزد: ۴۶
🔸زنجان: ۲۰
🔹کردستان: ۹
🔸اردبیل: ۱۵
🔹کرمانشاه: ۱۵
🔸کرمان: ۱۲
🔹همدان: ۱۰
🔸سیستان و بلوچستان: ۲
🔹هرمزگان: ۴
🔸خراسان جنوبی: ۰
🔹خراسان شمالی: ۰
🔸چهارمحال و بختیاری: ۰
🔹ایلام: ۸
🔸آذربایجان غربی: ۲۵
🔹کهگیلویه و بویراحمد: ۰
🔸بوشهر: ۰

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست