• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۱-۰۱
  • شناسه خبر: 13370

عسگری : زنجان امکان پذیرش مهمان را ندارد

پیام ملّت– فرماندار زنجان گفت: با وجود تعطیلی هتل‌ها و مهمانسراها، شهروندان مهمان نوروزی دعوت و پذیرش نکنند. به گزارش “پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت” رضا عسگری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تردد مسافر ...

پیام ملّت– فرماندار زنجان گفت: با وجود تعطیلی هتل‌ها و مهمانسراها، شهروندان مهمان نوروزی دعوت و پذیرش نکنند.

به گزارش “پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت” رضا عسگری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تردد مسافران در شهر زنجان، اظهار کرد: به غیر از منازل شهروندان، جایی برای اسکان مسافران وجود ندارد و افرادی که به شهر وارد می‌شوند حتی اگر مهمان نوروزی شهروندان زنجانی باشند و یا زنجانی‌های مقیم دیگر شهرها باشند، مشکل جدی برای شهر هستند.

عسگری ادامه داد: با وجود هشدارهایی که اعلام شده و درخواست مسئولان از مردم برای ماندن در خانه، ولی هنوز شاهد مسافرت از جانب برخی مردم هستیم که این موضوع مشکل بزرگی است.

وی افزود: بارها از مردم درخواست شده که از پذیرش مهمان نوروزی از دیگر شهرها و استان‌ها به زنجان خودداری کنند که این درخواست در راستای تامین سلامت خود آنان است.

همچنین شاهد بازگشت شهروندان زنجانی به روستاهای اطراف به صورت موقت و یا دائم مهاجرت کرده‌ بودند نیز، هستیم.عسگری با بیان اینکه شوراهای روستا و دهیاری‌ها در حال مدیریت بوده و اجازه ورود کسی به روستاهای شهرستان زنجان را نمی‌دهند، تصریح کرد: با وجود تدابیری که در روستاها اندیشیده و اجرا می‌شود ولی هنوز در شهر شاهد ورود مسافران و مهمانان شهروندان زنجانی هستیم و این خطرناک است.

فرماندار زنجان، برپایی کمپ و چادر را در زنجان ممنوع اعلام کرد و یادآور شد: از امروز به طور جدی، تعطیلی اصناف پیگیری می‌شود و اصناف دیگر بهانه‌ای برای تعطیل نکردن فروشگاه‌های خود ندارند و فقط اصنافی که ارزاق و مایحتاج عمومی مردم را تامین می‌کنند، اجازه فعالیت دارند که البته ملزم به رعایت نکات بهداشتی هستند.

وی عنوان کرد: در ورودی شهر نیز نیروهای‌ انتظامی، هلال‌احمر و شبکه بهداشت شهرستان مستقر هستند و تب‌سنجی از افراد انجام می‌شود و افراد مشکوک نیز نه اجازه ورود دارند و نه اجازه خروج؛ بلکه به مراکز بهداشتی منتقل می‌شوند.

از اینرو شهر تحت هیچ شرایطی امکان پذیرش مهمان را ندارد. همچنین افرادی که زنجانی نیستند، در بدو ورود به آنان تاکید می‌شود که در شهر اسکانی وجود ندارد و بازگردانده می‌شوند.عسگری از شهروندان خواست دید و بازدیدهای نوروزی و پذیرش مهمان نوروزی از شهر و استان‌های دیگر را به روزهای بدون بیماری موکول کنند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست