• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۱-۱۶
  • شناسه خبر: 13751

سامانه پیشگیری از آسیب های روانی – اجتماعی ناشی از بحران ویروس کووید ۱۹ راه اندازی شد

پیام ملّت-مدیرکل بهزیستی استان زنجان از فعالیت سامانه خود ارزیابی وضعیت روان شناختی با هدف غربال گری سیستماتیک افراد با مشکلات استرس ، اضطراب و افسردگی در بحران شیوع ویروس کووید ۱۹ خبر داد. به گزارش”پایگاه خبری-تحل ...

پیام ملّت-مدیرکل بهزیستی استان زنجان از فعالیت سامانه خود ارزیابی وضعیت روان شناختی با هدف غربال گری سیستماتیک افراد با مشکلات استرس ، اضطراب و افسردگی در بحران شیوع ویروس کووید ۱۹ خبر داد.

به گزارش”پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت“به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی با اشاره به اهمیت سلامت روان افراد جامعه و ضرورت کنترل اضطراب در مواقع بحران اظهار کرد : در پی شیوع ویروس کرونا و افزایش استرس در جامعه برخی از افراد دچار شرایط بحرانی شده و با حجم گسترده ای از ، ترس و اضطراب ناشی از بیماری روبرو هستند و عدم مداخله به موقع می تواند منجر به مشکلات روان شناختی دیگر در افراد شود.

وی با بیان اینکه هدف از راه اندازی این سامانه پیشگیری از آسیب های روانی – اجتماعی ناشی از بحران ویروس کرونا می باشد، افزود: هم استانی های عزیز می توانند با مراجعه به سامانه خود ارزیابی وضعیت روان شناختی به نشانی http://corona.behzisti.ir پس از پاسخ به سوالات خود ارزیابی و دریافت پاسخ وضعیت روان شناختی خود ، توصیه های کارشناسی علمی و روان شناختی را دریافت نمایند .

محمدی بیان کرد : سامانه خود ارزیابی وضعیت روان شناختی با غربال گری سیستماتیک افراد در مشکلات استرس، اضطراب و افسردگی که می توان گفت پایه برخی دیگر از مشکلات روان شناختی هم می باشد ، به عنوان یکی از محورهای ارجاع به صدای مشاور( خط۱۴۸۰) و پس از آن به مراکز مشاوره تخصصی مورد نظر است .

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه از ابتدای اسفندماه همزمان با خبر شیوع کرونا ویروس تا کنون، بیش از ۱۵۹۱ تماس تلفنی با خط ۱۴۸۰صورت گرفته و خدمات مشاوره ای تلفنی به صورت رایگان در زمینه های فردی، خانوادگی ، کودک و نوجوان و مشاوره پیش از ازدواج و … توسط مشاوران و روان شناسان صدای مشاور ارایه داده شده است که از این تعداد نزدیک به ۲۰۰ تماس مرتبط با بیماری ویروس کووید ۱۹ و استرس و نگرانی های ناشی از آن بوده است.

وی افزود: جهت رفاه و ارتقاء سطح سلامت روان هم استانی های عزیز خط ۱۴۸۰ اداره کل بهزیستی استان زنجان در این ایام به صورت سه شیفت کاری از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل فعال بوده و آماده پاسخگویی به هم استانی های عزیز می باشد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست