• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۱-۱۶
  • شناسه خبر: 13742

پاسخ شرکت برق به شایعات حذف قبوض کاغذی/هيچ گونه تغييری در نحوه محاسبه قيمت برق رخ نداده است

پیام ملّت– پيرو طرح حذف قبوض كاغذی برق كه پس از اطلاع رساني هاي گسترده توسط مجموعه صنعت برق از ابتداي مهرماه سال ۱۳۹۸ به اجرا درآمد، تاكنون شايعاتي در چند نوبت در فضاي مجازي منتشر شده است که در این خصوص شرکت برق اق ...

پیام ملّت– پيرو طرح حذف قبوض كاغذی برق كه پس از اطلاع رساني هاي گسترده توسط مجموعه صنعت برق از ابتداي مهرماه سال ۱۳۹۸ به اجرا درآمد، تاكنون شايعاتي در چند نوبت در فضاي مجازي منتشر شده است که در این خصوص شرکت برق اقدام به پاسخگویی به این شایعات کرده است.

به گزارش”پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت” به نقل از پایگاه خبری توانیر،اين شركت به منظور شفاف سازي و جلوگيري از نگراني هموطنان، نسبت به انتشار توضيح و روشنگري در اين خصوص انجام گرفته است.با اين حال و با عنايت به انتشار مجدد شايعه پيشين موارد ذيل مجددا و به منظور رفع هرگونه ابهام اعلام مي گردد:

در اين شرايط كه توصيه به خانه ماندن همه مردم مي شود، بيش از ۲۰ هزار نفر ازهمكاران ما در نقاط مختلف كشور به صورت همزمان مشغول به كار هستند، تا هيچ مشكلي در تامين برق پايدار براي بيمارستان ها، مردم و … به وجود نيايد.

۱_تاكيد مي شود كه در اين طرح صرفاً قبوض كاغذي برق حذف شده و هيچ گونه تغييري در نحوه محاسبه قيمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان كماكان براساس مبلغ صورتحساب و تعداد روزهاي دوره قرائت محاسبه مي شود و كاهش يا افزايش طول دوره قرائت، اثري در افزايش بهاي برق مصرفي نخواهد داشت و صورتحساب برق مصرفي نيز از طريق پيامك به شماره تلفن همراه اعلام شده از سوي مشتركان كه در سيستم هاي شركت هاي توزيع نيروي برق ثبت شده است، ارسال خواهد شد. در عين حال مشتركان گرامي به منظور مشاهده قبض برق خود مي توانند با مراجعه به پايگاه هاي اينترنتي شركت هاي توزيع نيروي برق استان متبوع، نسبت به مشاهده تصوير قبوض برق خود كه عينا همانند قبوض كاغذي پيشين بوده و امكان چاپ و مقايسه با ارقام و صورت حساب هاي گذشته را دارد، اقدام كنند.

۲_ با توجه به شرايط كشور در مبارزه با ويروس كرونا، صنعت برق نيز با ايفاي سهم خود براي قطع زنجيره انتقال، همه خدمات را خود به صورت الكترونيكي ارائه داده و حتي قرائت قبوض برق را نيز براساس روش هايي كه اطلاع رساني خواهد شد، با كمك خود مشتركان( و بدون حضور مامور قرائت) انجام خواهد داد و در مجموع اين طرح به عنوان يكي از نكات ارزشمند صنعت برق در مبارزه با كرونا محسوب مي شود چرا كه از صدور قبوض كاغذي و حضور ماموران براي قرائت كنتور جلوگيري شده و راه انتقال از اين طريق نيز شكسته مي شود.

۳_ صنعت برق در خط مقدم خدمت رساني به مردم، بيمارستان ها و همه دستگاه هاي خدمات رسان قرار دارد و در اين شرايط كه توصيه به خانه ماندن همه مردم مي شود، بيش از ۲۰ هزار نفر از همكاران ما، در نقاط مختلف كشور به صورت همزمان مشغول به كار هستند، تا هيچ مشكليی در تامين برق پايدار براي بيمارستان ها، مردم و … به وجود نيايد .

لذا از اصحاب رسانه و صاحبان كانال هاي اطلاع رساني در فضاي مجازي، خواهشمند است در اين شرايط كه نيازمند آرامش هستيم، از انتشار اخباري كه باعث تشويش اذهان مردم عزيز مي شود بپرهيزند.

ضمنا ياداور مي شود كه صنعت برق پيگيري قانوني و قضايي از شايعه سازان و انتشار دهندگان شايعه هاي اين چنيني كه تاكنون چندين بار تكذيب و نسبت به شفاف سازي آن اقدام شده است، حق خود مي داند و در صورت تكرار، نسبت به شكايت قضايي اقدام خواهد شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست