• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۲-۰۸
  • شناسه خبر: 14493

سرمایه گذاری در بورس، بازار مسکن را از تب و تاب انداخته است/مردم برای خرید مسکن عجله نکنند

پیام ملّت- رئیس اتحادیه مشاوران مسکن زنجان گفت: سرمایه گذاری مردم در بازار بورس موجب تعدیل سازی قیمت مسکن در زنجان می شود و مردم فعلا برای خرید مسکن عجله نکنند.

ابوالفضل طاهری در گفت و گو با خبرنگار «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» با اشاره به این که روند افزایش و کاهش قیمت مسکن در زنجان نیز همانند شهرهای دیگر است اظهار داشت: با این که مردم از قیمت مسکن در این استان گله مند هستند اما باید این نکته را یادآور شد که این افزایش روند قیمت تنها مختص به این شهر نیست بلکه در استان های همجوار نیز وضعیت به همین منوال است.

وی افزود: در برخی از شهر ها قیمت مسکن نسبت به جمعیت یا موقعیت قرار گیری در وسط شهر قیمتی بسیار بالاتری نسبت به زنجان دارند.

رئیس اتحادیه مشاورین مسکن زنجان با بیان این که بعد از سال نو بازار مسکن در استان به حالت رکود رفته است و در حال تعدیل شدن قیمت است گفت: طی ماه های اخیر تمرکز سرمایه گذاری بر روی بورس بوده است که این مسئله می تواند در تعدیل سازی قیمت مسکن در استان اثر گذار باشد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک زنجان با بیان این که طی سال های اخیر سرمایه گذاری اغلب مردم در بازار مسکن بود و این امر موجب اوج گرفتن قیمت در بازار مسکن شده بود عنوان کرد: مردمی که نقدینگی داشتند به یکباره به بازار مسکن هجوم آوردند و قیمت ها را بالاتر بردند، حتی افرادی که نیازمند مسکن نبودند برای این که در یک شاخص سرمایه گذاری کنند بازار مسکن را انتخاب کردند و مانع از این شدند که افراد نیازمند بتوانند با داشتن سرمایه اندک صاحب خانه شوند.

طاهری با اشاره به این که طرح های ملی همچون مسکن مهر و مسکن اجتماعی موثر در خانه دار شدن قشری از جامعه است تصریح کرد: در صورتی که تعداد مسکن در هر جامعه ای متناسب با نیاز باشد اثر گذار در تعدیل قیمت خواهد بود و آن گونه که به نظر می رسد تعداد مسکن در استان کم تر از نیاز در استان است.

وی با تاکید بر این که مردم در خرید مسکن عجله نکنند گفت: سرمایه گذاری در بازار بورس، بازار مسکن را از تب و تاب انداخته است و امکان رکود و تعدیل سازی دور از انتظار نخواهد بود.

رئیس اتحادیه مشاوران مسکن زنجان به پایش و بازرسی مشاورین املاک در زنجان اشاره کرد و افزود: با همکاری اتاق اصناف، اماکن و اتحادیه مشاوران مسکن در زنجان از این واحدها بازرسی های لازم انجام می گیرد.

طاهری در ارتباط با تعداد مشاورین املاک فعال در زنجان گفت: از سال گذشته مجوز جدیدی جهت مشاورین املاک در استان صادر نشده است و با توجه به غربالگری صورت گرفته از فعالیت واحدهای غیر مجاز نیز ممانعت به عمل آمده است و تقریبا در برهه‌ای از زمان به شرایطی رسیده ایم که تعداد مشاورین املاک بدون مجوز به صفر کاهش یافته است./ب

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست