• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۲-۱۲
  • شناسه خبر: 14761

اولین نقاهتگاه در زنجان پیش از تحویل سال مجهز شد/ اصنافی که بی توجه به پروتکل بهداشتی باشند، پلمپ می شوند

پیام ملّت- فرماندار زنجان گفت: اصنافی که در طرح فاصله‌گذاری هوشمند مجوز فعالیت دارند باید پروتکل‌ها ابلاغی را رعایت کنند، در غیر این صورت ضمن اخطار، مغازه آنان پلمب خواهد شد.

به گزارش «پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» رضا عسگری با بیان اینکه در هر منطقه‌ای که ازدحام جمعیت داریم، شاهد افزایش آمار تعداد افراد مبتلا به کووید – ۱۹ خواهیم بود، اظهار داشت: هیچ یک از مناطق شهری از شیوع بیماری کووید – ۱۹ ایمن نبوده و خطر ابتلا به این ویروس همه افراد را تهدید می‌کند، نه تنها در زنجان، بلکه در هر نقطه از کشور که ارتباطات اجتماعی بالاتر و رفت و آمد مردم بیشتر بوده و مردم بدون رعایت نکات حفاظتی در سطح اجتماعات حضور پیدا می‌کنند، شاهد افزایش مبتلایان به این بیماری هستیم.

عسگری افزود:اصنافی که در طرح فاصله‌گذاری هوشمند مجوز فعالیت دارند باید پروتکل‌ها ابلاغی را رعایت کنند، در غیر این صورت ضمن اخطار، مغازه آنان پلمب خواهد شد.

فرماندار زنجان با بیان اینکه استان زنجان برای مقابله با شیوع بیماری کرونا تدابیر ویژه اندیشیده است، افزود: با ورود کرونا به کشور چین این استان از قبل تدابیر لازم برای مقابله با این ویروس را اتخاذ کرده بود و به عبارتی دیگر غافلگیر نشده ایم.

وی با اشاره به نقش موثر پویش‌های مردمی در استان، با بیان اینکه سه مجموعه ورزشی برای نقاهت‌گاه‌ها تجهیز شده‌اند، اظهار کرد: اولین مجموعه ورزشی با مسئولیت سپاه، دومین مجموعه ورزشی با مسئولیت پویش‌های مردمی ۸ سال دفاع‌مقدس و سومین مجموعه ورزشی نیز با مسئولیت موکب‌های هیات‌های مذهبی به‌عنوان نقاهتگاه به تخت و تجهیزات پزشکی مجهز شدند.

عسگری با بیان اینکه ۱۱۷۰ تخت نقاهتگاهی و پیش‌بینی‌های مربوط به این مجموعه‌ها در راستای مبارزه با کرونا انجام شده است، افزود: مسئولان استان برای مقابله با کرونا غافلگیر نشدند و اولین نقاهتگاه نیز پیش از تحویل سال در استان آماده شد و در حال حاضر از یکی از مجموعه‌های نقاهتگاهی ایجاد شده استفاده می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه قبل از تعطیلات نوروز مقاومت‌هایی در رابطه با اجرای طرح‌های مربوط به دوران شیوع بیماری کووید – ۱۹ وجود داشت، تصریح کرد: بسیاری از اصناف و مشاغل با اجرای طرح‌های مبارزه با کرونا همراهی کردند و برخی نیز در پویش‌های مردمی عضو بودند و کمک‌های مالی خوبی نیز در این خصوص اعطا کرده‌اند ولی در این بین افرادی هم بودند که مقاومت کردند که در این راستا از بین ۳۰۰۰ واحد صنفی که تذکر و اخطار گرفته‌اند ۳۳۵ واحد هم پلمب شده است.

فرماندار زنجان ادامه داد: فعالیت صنوفی که مجوز فعالیت در این ایام را دارند باید طبق قوانین و رعایت پروتکل‌های خاصی از جمله رعایت بهداشت، ضدعفونی محل کسب و تامین اقلام حفاظتی برای کارکنان انجام شود و موضوع رعایت نکردن بهداشت و ساعت تعطیلی مغازه‌ها که باید ساعت ۱۸ انجام شود، از موارد نگرانی جدی است که اگر رعایت نشود ضمن اخطار، پلمب خواهد شد.

عسگری با تاکید بر اینکه اعلام و استفاده از شماره حساب‌های بانکی برای امور عام‌المنفعه، قوانین و قواعد خاص خود را دارد، خاطرنشان کرد: استفاده از این شماره حساب‌ها نیاز به کسب مجوز از مجاری قانونی دارد که در شهر زنجان در حال طی مراحل کسب این مجوزها هستیم و در مواردی نیز با هماهنگی دانشگاه علوم‌پزشکی از این شماره حساب‌ها مبالغی برداشت و هزینه شده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست