• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۲-۱۸
  • شناسه خبر: 15244

تهران لرزید

پیام ملّت - ساعت ۰۰:۴۸ بامداد روز جمعه ۱۹ اردیبهشت زمین لرزه ای به شدت ۵:۱ ریشتر در عموق ۷ کیلومتری زمین تهران و بخش هایی از ایران را لرزاند.

به دنبال وقوع زلزله ۵.۱ ریشتری در استان تهران، تمامی دستگاههای اجرایی و امدادی از جمله پایگاه‌های اورژانس و سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمربه حالت آماده باش درآمده اند.

زمین لرزه ای در ساعت ۴۸ دقیقه بامداد روز جمعه به بزرگی ۵.۱در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر)، در عمق ۷ کیلومتری زمین در حوالی دماوند به وقوع پیوست که شدت آن در کلانشهر تهران کاملا احساس شد.

آپدیت ۳ زلزله

رییس سازمان اورژانس کشور اعلام کرد زلزله  اوایل بامداد روز جمعه در استان تهران تاکنون در شهر تهران مصدومی نداشته و همه پایگاه‌های اورژانس در حال آماده باش هستند.

پیرحسین کولیوند درباره آخرین وضعیت ارزیابی زلزله امشب استان تهران بیان کرد: همکاران تیم عملیات ویژه در منطقه حضور دارند و تاکنون در دماوند مصدومی نداشتیم و در گیلاوند برخی منازل مسکونی دچار ترک خوردگی شده‌اند.

وی ادامه داد: بیمارستان‌های فیروزگر، رسول اکرم، امام خمینی و شهدای تجریش در آماده باش هستند.

کولیوند گفت: همه پایگاه‌های اورژانس هم در حال آماده باش هستند. تا این لحظه گزارشی از مصدوم زلزله به ما اعلام نشده است.

به دنبال وقوع زلزله در استان تهران، وزیر کشور در دستوری به استاندار تهران و رئیس سازمان مدیریت بحران از آنها خواست با سرعت نسبت به ارسال تیمهای مجهز امدادی به منطقه اقدام نمایند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در این دستور خواستار امدادرسانی سریع و بهینه به آسیب دیدگاه احتمالی، با رعایت کامل  پروتکل های بهداشتی و مراقبتی درباره بیماری ویروس کرونا در منطقه دماوند تهران شد.

وی همچنین ارزیابی از خسارات و اقدام به موقع جهت حل مسکلات مردم را از موارد ضروری در امدادرسانی مورد تاکید قرار داد.

فرماندار دماوند نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: خوشبختانه تاکنون زلزله خسارت مالی و جانی در دماوند نداشته است، اما تیم‌های هلال احمر بریا بررسی آخرین وضعیت خسارت احتمالی به روستاهای منطقه اعزام شده‌اند.
مهدی حیدری اظهار داشت: با بررسی وضعیت منطقه تا یک ساعت دیگر می توانیم آمار دقیقی از وقوع خسارت احتمالی این زمین لرزه ارائه دهیم.

استاندار تهران نیز تاکید کرد: با وقوع زمین لرزه در استان تهران تمام بیمارستانهای استان، هلال احمر، اورژانس و شهرداری‌ها به حالت آماده باش کامل درآمده‌اند.
محسن بند پی اظهار داشت: هم اکنون برای ارزیابی خسارت احتمالی تیم های امدادی به منطقه اعزام شده اند و شهروندان ضمن حفظ آرامش خود باید در این ساعتها هوشیار  باشند.

مهدی جمشیدی دانا مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران نیز در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به زلزله تهران گفت: خوشبختانه تاکنون گزارشی از آسیب به شبکه گاز به دلیل زلزله گزارش نشده است.

وی افزود: در حال حاضر شبکه گاز در مناطقی که زلزله را احساس کرده اند پایدار و از امنیت لازم برخوردار است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز در گفت وگویی اعلام کرد این زلزله ای در استان های البرز، قم، قزوین و بخش های از مازندران نیز احساس شده است.
به گفته وی، پنج تیم ارزیاب به مناطق زلزله زده اعزام شده اند و تاکنون گزارشی از وقوع خسارت دریافت نشده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست