• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۲-۲۳
  • شناسه خبر: 15526

سرعت بخشی به انتقال اطلاعات در بخش کشاورزی موجب جهش تولید می شود

پیام ملّت- مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان این که هدف ترویج، دستیابی به کشاورزی دانش بنیان در واحدهای تولیدی است، گفت: از مهمترین اقدامات برای افزایش جهش تولید، سرعت بخشی به فرآیند انتق ...

سولماز حدادی در گفت و گو با خبرنگار «پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» اظهار کرد: انجام فعالیت های آموزشی ترویجی از اولویت‌های برنامه های وزارتخانه متبوع است که در استان زنجان علیرغم مشکلات پیش آمده در اثر شیوع کرونا در اجرای آموزش های گروهی، آموزش بهره برداران از طریق سایر روش های آموزشی ترویجی همچنان در حال اجرا می باشد.

وی افزود: هدف ترویج به عنوان متولی امر توانمندسازی و آموزش بهره برداران، دستیابی به کشاورزی دانش بنیان در واحدهای تولیدی است.

این مسئول خاطر نشان کرد: در سال جهش تولید از مهمترین اقدامات برای افزایش جهشی در تولیدات کشاورزی و ارتقای عملکرد با توجه به محدودیتهای موجود، سرعت بخشی به فرآیند انتقال اطلاعات و افزایش ضریب نفوذ دانش و توانمندسازی بهره برداران در بخش کشاورزی می باشد. 

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اقدامات انجام یافته در زمینه ارائه آموزش‌های غیرحضوری به بهره برداران استان خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون آموزش های مورد نیاز بهره برداران از طریق ارسال پیامک های آموزشی ترویجی، تهیه و نصب بنر های آموزشی و اطلاع رسانی، استفاده از رسانه های الکترونیکی و فضای مجازی جهت انتقال مطالب آموزشی ارائه گردیده است.

وی عنوان کرد: با توجه به شیوع کرونا و عدم امکان برگزاری آموزش های گروهی، تولید و پخش برنامه های رادیویی به گویش محلی، تهیه بروشور ها و اطلاعیه های فنی تک برگی الکترونیکی ، معرفی و اطلاع رسانی سایت تالارترویج دانش و فنون کشاورزی با دارا بودن بیش از ۵۶۰۰ عنوان مطالب آموزشی در موضوعات مختلف بخش کشاورزی با دسترسی دانلود رایگان و همچنین ارائه آموزش‌های انفرادی و بازدید مزرعه ای از روش های آموزشی ترویجی ارائه شده در این ایام است.

حدادی با تاکید بر ضرورت نهضت تولید محتوای آموزشی موردنیاز بهره برداران افزود: در این راستا تولید فیلم ها و کلیپ های کوتاه آموزشی توسط کارشناسان مسئول مروج پهنه ها و همچنین محققان معین ، جهت ارسال به بهره برداران استان از طریق فضای مجازی از دیگر فعالیت‌های آموزشی انجام یافته توسط این مدیریت می باشد.

به گفته وی، در راستای ارائه مطلوبتر خدمات آموزشی، نسبت به بروز رسانی و تهیه آخرین وضعیت نقشه های پهنه های استان و همچنین تهیه و تدوین تقویم ماهانه فعالیتهای مروجان در سال جاری نیز اقدام شده است./ ب

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست