• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۲-۲۷
  • شناسه خبر: 15751

اتاق بازرگانی قزوین قرارگاه سازندگی راه‌اندازی می‌کند

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قزوین گفت: اتاق بازرگانی این استان برای انجام عملیات‌های مختلف عمرانی و توسعه روستایی در سال جاری یک قرارگاه سازندگی راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» مهدی بخشنده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این قرارگاه به صورت شرکت تحت عنوان «قرارگاه سازندگی و عمران بخش خصوصی» با همکاری نیروهای سازندگی سپاه صاحب الامر (عج) قزوین راه‌اندازی و شروع به کار می‌کند.

وی اضافه کرد: تمامی تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز قرارگاه از سوی این شرکت سهامی عام خریداری و تامین شده و با ورود آن به بورس امکان سرمایه‌گذاری شهروندان استان قزوین در آن میسر می‌شود.

بخشنده با بیان اینکه اولویت‌های سازندگی استان قزوین باید از سوی قراگاه پیگیری و اجرایی شود، گفت: هرگونه عملیات سازندگی در حوزه شهری، روستایی و راه می‌تواند از سوی این قرارگاه انجام شده و به بهره‌برداری برسد.

رییس اتاق بازرگانی قزوین اولین اقدام قرارگاه را ساخت پردیس صنعتی در روستاهای استان عنوان کرد و گفت: این پردیس می‌تواند ظرفیت اشتغال روستایی را افزایش داده و باعث شود تا فرد روستایی اگرچه در شهر سکونت دارد، اما برای شغل خود به واحدهای تولیدی پردیس واقع در روستا رفت و آمد کند.

بخشنده ایجاد بارانداز کالا برای پایتخت کشور را از دیگر طرح‌های قرارگاه سازندگی بخش خصوصی برشمرد و اظهار داشت: این کالاها در انبارهایی که در استان احداث خواهند شد بارانداز شده و برای کاهش تردد و آلودگی شهر مورد استفاده قرار گیرد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: تسریع در راه‌اندازی قطار تندرو قزوین به تهران و همچنین برنامه ریزی برای فرودگاه از دیگر اقدامات این قرارگاه خواهد بود.

وی یادآور شد: استفاده از ظرفیت نظام مهندسی ساختمان و همچنین سرمایه‌گذاران مقیم در کشورهای خارجی از دیگر اولویت‌های این قرارگاه است.

مجید بالداران مدیر روابط عمومی اتاق بازرگانی قزوین مسؤولیت دبیرخانه این قرارگاه را برعهده دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست