• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۳-۱۰
  • شناسه خبر: 16574

تایید صلاحیت ۸۸ نامزد نامزد پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر استان زنجان

پیام ملّت- مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از ۱۰۹ نامزد شوراهای اجرایی و بازرسان جمعیت هلال احمر در سطح شهرستان های این استان صلاحیت ۸۸ نفر تایید شد.

به گزارش « پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» شهرام میرزایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اساس کار هلال احمر به موجب اساسنامه مصوب مجلس شورای اسلامی داوطلب محوری است.

وی تاکید کرد: اعضای هلال احمر اعم از جوانان، امدادگران و داوطلبان باید در تصمیم گیری ها و سیاستگذاری ها نقش موثری ایفا کنند که بر همین اساس قانونگذار تکالیفی را برای جمعیت هلال احمر تعیین کرده که این مهم برگزاری انتخابات مجامع است تا از ظرفیت آنها در تصمیم گیری و سیاست گذاری استفاده شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: امسال پنجمین دوره انتخابات مجامع عمومی شهرستان ها، استان و کشوری برگزار می شود که از هفته پایانی فروردین ماه امسال فرایند برگزاری آن آغاز شد، ستاد اجرایی انتخابات در مرکز سپس در این استان و شهرستان ها شروع به فعالیت کردند و ابلاغ ها نیز صادر شد.

میرزایی اظهارداشت: از اعضای ستاد شهرستان ها دعوت کردیم تا با توجه به شرایط موجود امسال که با شیوع بیماری کرونا مواجه هستیم، سعی کردیم پروتکل های بهداشتی را برمبنای اصول از پیش تعریف شده رعایت کنیم تا شرکت کنندگان در انتخابات به لحاظ حفاظت فردی و مقابله با این بیماری مشکلی نداشته باشند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: مرحله نخست انتخابات مجامع عمومی در شهرستان هاست که ۲۳ خرداد در شهرستان های طارم، ابهر، ماهنشان، خرمدره، ایجرود، زنجان و خدابنده برگزار می شود.

میرزایی ادامه داد: در این مجامع از بین نامزدهایی که توسط اعضای جوانان، امدادگران و داوطلبان انتخبا می شوند، چهار نفر به عنوان شورای اصلی شهرستان، ۲نفر علی البدل ، یک نفر بازرس اصلی و یک نفر دیگر نیز بازرس علی البدل انتخاب خواهد شد.

وی افزود: جمعیت هلال احمر استان زنجان ۱۴ هزار و ۶۰۹ نفر داوطلب دارد که از این تعداد ۱۰ هزار و ۸۳۷ نفر واحد شرایط برای رای دادن در انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: شرایط شرکت کننده‌ها و انتخاب کنندگان در انتخابات جمعیت هلال احمر تابعیت جمهوری اسلامی، حداقل ۱۸ سال تمام و داشتن ۶ ماه سابقه عضویت داوطلبی در هلال احمر است.

میرزایی تاکید کرد: ۱۰۹ نفر نامزد در پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر بر اساس شرایط عمومی و اختصاصی و عمومی مندرج در قانون بودند که پس از بررسی های انجام شده در ستاد اجرایی هیات نظارت شهرستان ها و استان، ۸۸ نفر از این تعداد مورد تایید قرار گرفت که لیست آن از سوی هیات نظارت این دوره از انتخابات هلال احمر اعلام شد.

وی خاطرنشان کرد: از ۸۸ نفر تایید صلاحیت شده ۶۶ نفر نامزد شورای اجرایی و ۲۲ نفر نیز نامزد بازرس در این دوره از انتخابات جمعیت هلال احمر استان زنجان هستند.مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: فراخوان دعوت از اعضا برای تشکیل مجمع و برگزاری انتخابات در ۲۳ خرداد امسال خواهیم داشت.

میرزایی یادآوری کرد: انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر هر چهار سال یک بار در همه مراکز جمعیت هلال احمر کشور برگزار می شود.به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، به صورت نمادین مانور پنجمین دوره انتخابات مجمع شهرستان ها به منظور آشنایی اعضای ستاد اجرایی و اعضای هیات نظارت با همه مراحل اخذ رای برگزار شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست