• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۳-۲۰
  • شناسه خبر: 17152

بهسازی راه‌های روستایی قزوین نیازمند ۹ هزار میلیارد ریال اعتبار

پیام ملّت- بهسازی، ترمیم و آسفالت راه‌های روستایی استان قزوین به ۹ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که از این رقم بیش از چهار هزار میلیارد ریال مربوط به راه‌های خاکی است.

به گزارش «پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین در نشست با اعضای شورای اسلامی استان قزوین با اعلام این خبر اظهار داشت: اعتبارات موجود برای بهسازی و ترمیم راه‌های روستایی این استان پاسخگو نیست.

جواد حق لطفی افزود: استان قزوین بیش از پنج هزار کیلومتر راه روستایی دارد که ۵۷ درصد آن آسفالت و بقیه خاکی و شوسه است. 

وی اضافه کرد: برای ترمیم و آسفالت ۷۰۰ کیلومتر از راه‌های خاکی استان که عمدتا روستاهای با بیش از بیست خانوار را تشکیل می‌دهند چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است. 

به گفته حق لطفی در این راستا سال گذشته ۲۱۰ میلیارد ریال موافقت نامه برای این منظور ابلاغ شد.

وی ادامه داد: البته ۳۰ درصد راه‌های آسفالته روستایی نیز  به دلیل عمرطولانی آسفالت آنها، تغییرات آب و هوایی، فعالیت معادن و عبور بارهای غیرمجاز نیاز به لکه گیری و بهسازی دارند که برای انجام آن به چهار هزار میلیارد ریال اعتبار نیازمندیم. 

حق لطفی یادآور شد: با وجود تمامی تنگناهای مالی در این زمینه، عملیات اصلاح و بهسازی راه‌های روستایی استان در هیچ مقطعی از سال لحظه ای متوقف نشده و همواره نیز تلاش کرده ایم تا با استفاده از امکانات موجود و با برنامه ریزی های به عمل آمده از سوی این اداره کل اجرای عملیات بهسازی، زیرسازی و روکش آسفالت راه های مورد نیاز را با کمترین هزینه پیش ببریم.

وی، توسعه روستاها را مبتنی بر ایجاد زیرساخت های ارتباطی از جمله احداث راه دانست و اظهار داشت: در صورت تغییر نگاه در حوزه توزیع اعتبارات راه‌های روستایی و توجه ویژه به فصل حمل و نقل در کمیته برنامه ریزی شهرستانها به طور قطع شاهد سرعت بخشیدن به سایر خدمات در این مناطق خواهیم بود.

حق لطفی همچنین به خسارات سیل به راه‌های این استان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۲۷۰ میلیارد ریال و امسال نیز ۱۲۰ میلیارد ریال به راه‌ و ابنیه های فنی استان قزوین خسارت وارد کرد که با وجود پیگیری های به عمل آمده هنوز اعتباری جهت جبران خسارت به این استان تخصیص نیافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین افزود: آمادگی داریم در صورت تخصیص اعتبارات استانی برای ترمیم راه‌های روستایی به همان میزان اعتبار نیز از منابع ملی جهت بهسازی راه‌ها هزینه کنیم. ایرنا /ا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست