• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۴-۱۸
  • شناسه خبر: 18026

هلال احمر زنجان مسابقه “پوپک قصه گو” برای کودکان برگزار می کند

پیام ملّت-معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: هلال احمر مسابقه "پوپک قصه گو" را برای کودکان پنج تا هفت سال به مناسبت ۱۸ تیر روز ملی ادبیات کودکان و نوجوانان به صورت مجازی برگزار می کند.

به گزارش«پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت»فاطمه جمشیدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کتاب ارزشمندترین دارایی بشردر طول تاریخ محسوب می شود، افزود: کتاب کودک، نیروی معجزه‌گری است که آرزوی بزرگ انسان کوچک و توانایی و شجاعت زیستن را در او تشویق و ترغیب می‌کند.

وی اظهارداشت: در یک کتاب، کودکان همیشه گرامی و بزرگ داشته شده و در آن رازی کشف نشده یا موضوعی فراتر از دسترس یافت می شوداما در این راه نقش بزرگسالان بسیار پررنگ است.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: والدین می توانند با استفاده از تجربیات و درایت خود کودکان را با فرهنگ کتابخوانی از طریق خواندن قصه¬ها و داستانهای مناسب، کودکان را با مفاهیم والای انسانیت آشنا کرده تا در آینده، این کودکان بتوانند دنیایی سرشار از مهربانی، احترام و صلح و دوستی را در زندگی خود تجربه کنند.

جمشیدی خاطرنشان کرد: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با توجه به اهداف والای خود ، مسابقه قصه گویی مجازی را به مناسبت ۱۸ تیرماه روز ملی ادبیات کودک و نوجوان با عنوان پوپک قصه گو برگزار می کند.

وی یادآوری کرد: در این مسابقه کودکان قصه هایی را که پدر بزرگ یا مادر بزرگ هایشان برای آنها خوانده اند را با زبان شیرین کودکانه بازگو کرده و والدین کودکان نیز از بازگویی قصه ها توسط کودکان تصویربرداری می کنند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این فیلم ها را از طریق واتساپ به شماره تلفن ۰۹۱۲۵۴۲۲۶۰۹ ارسال کنند.

جمشیدی ادامه داد: پدربزرگ و یا مادربزرگ کودکان میتوانند از ۱۰ قصه پیشنهادی که در سایت سازمان به آدرس RCSY.IR قابل دسترسی میباشد و یا هر قصه مرتبط با اهداف جمعیت هلال احمر را انتخاب و پس از خواندن قصه برای نوه خود، کودک و نونهال، آن قصه را بازگو نموده و از روند بازگویی قصه به مادر بزرگ و پدربزرگ ها، تصویربرداری شود.

وی تاکید کرد: والدین تا ۱۰ مرداد امسال می توانند تصاویر و فیلم های مربوطه را به شماره بیان شده از طریق واتساپ ارسال کنند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست