• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۴-۲۲
  • شناسه خبر: 18092

در برابر کرونا، دچار خودغافلگیری شده ایم!

پیام ملّت ؛ محسن هاشمی رفسنجانی - در هفته گذشته، هیات عمومی دیوان عدالت اداری، رای خود را مبنی بر عدم برگزاری دوره آینده انتخابات شورایاری بدون مصوبه مجلس شورای اسلامی صادر نمود.

اگرچه پیش از دوره پنجم شورا، سه دوره انتخابات شورایاری بدون مشکل و ابهام قانونی برگزار شده بود اما سازمان بازرسی کل کشور، در آستانه برگزاری دوره چهارم انتخابات شورایاری، این انتخابات را نیازمند مجوز قانونی مصوب مجلس شورای اسلامی دانسته بود واین موضوع در دوره پنجم نیز پیگیری شد

 با تدابیر انجام شده توسط مدیریت شهری، با مصوبه هیات وزیران و همکاری وزارت کشور انتخابات دوره پنجم با موفقیت برگزار گردید و پس از حدود یکسال، دادخواست سازمان بازرسی کل کشور، جهت الزام تصویب قانونی انتخابات شورایاری منجر به رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری گردیده است.

خوشبختانه هیات وزیران در حال پیگیری گنجاندن شورایاری در اصلاحیه لایحه شوراهاست و شورایعالی استانها در زمان مسئولیت جناب آقای مهندس الویری، لایحه قانونی برگزاری انتخابات شورایاری را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده است و با توجه به اینکه مجلس یازدهم تشکیل گردیده و مسئولان سابق شورا و شهرداری در این مجلس حضور فعالی دارند.

 انتظار می رود طی فرصت مناسبی که تا سال ۱۴۰۲ و انتخابات دوره آینده شورایاری وجود دارد، فرایند قانونی این لایحه در مجلس شورای اسلامی طی شود تا دوره آینده انتخابات شورایاری با مجوز قانونی برگزار گردد که مورد استقبال نهادهای نظارتی از جمله سازمان بازرسی کل کشور نیز قرار خواهد گرفت.

موضوع دیگر، افزایش قابل توجه میزان تلفات ومبتلایان کرونا، در سطح شهر تهران و دیگر نقاط کشور است که پس از کاهش موفقیت آمیز این بیماری در اردیبهشت ماه، به دوره اوج این بیماری در اسفندماه بازگشته است و موجب نگرانی افکار عمومی گردیده است.

اگر ما بخواهیم فعالیتهای اداری، تجاری وتفریحی در سطح شهر را بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت مسایل ایمنی، عدم افزایش ظرفیت زیرساختهای حمل ونقل عمومی و لغو مراسم ها، آزمون ها و برنامه های غیرضروری انجام دهیم، نتیجه ای غیر از پیک دوباره تلفات کرونا را نباید انتظار داشته باشیم.

کشورهایی که در مهار اولیه موج اولیه کرونا، از ما عقب تر بودند، با تداوم اقدامات ایمنی ومحدودیت ها توانستند این بیماری را تا حدود زیادی مهار کنند اما ما فریب خوردن از پیروزی اولیه، دچار خودغافلگیری در برابر کرونا شدیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست