• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۵-۰۶
  • شناسه خبر: 18545

دولت مطالبه ۲ هزار میلیارد تومانی به دانشگاه آزاد را پرداخت کند

پیام ملّت- جمعی از اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به حجت‌الاسلام حسن روحانی خواستار پرداخت بدهی ۲ هزار میلیارد تومانی دولت به دانشگاه آزاد اسلامی شدند.

دولت مطالبه ۲ هزار میلیارد تومانی به دانشگاه آزاد را پرداخت کند

به گزارش « پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» و هب نقل از آنا،جمعی از اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری خواستار پرداخت بدهی ۲ هزار میلیارد تومانی دولت به دانشگاه آزاد اسلامی شدند.

متن نامه به این شرح است:

به نام خدا

رئیس محترم جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی

سلام علیکم

همان طور که مستحضرید تورم بی‌سابقه در ماه‌های گذشته باعث شده سطح معیشتی مردم کاهش یابد و دولت محترم برای جبران هزینه‌ها در چند مرحله نسبت به افزایش حقوق کارکنان دولت اقدام نمود ولی متأسفانه حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی به افزایش میانگین ۲۰درصد (۱۵درصد+افزایش حق مسکن و کمک هزینه خانوار) خلاصه گردید که کفاف هزینه‌های معیشتی را نمی‌دهد.

در خبرها به نقل از سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی خواندیم دانشگاه آزاد اسلامی بیش از ۲ هزار میلیارد تومان از دولت مطالبه دارد، سؤال ما این است چرا کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی اعم از کارمندان و اساتید به خاطر این مطالبات نباید افزایش حقوقی همسان با کارکنان دولت داشته باشند؟

جناب آقای رئیس‌جمهور

وقتی صحبت از بخش خصوصی به میان می‌آید، از دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مؤسسات غیردولتی نام برده می‌شود که نه‌تنها بار مالی برای دولت‌ها نداشته چه‌بسا با پرداخت منظم حق بیمه و مالیات و بار عظیم آموزش عالی کشور را به دوش می‌کشد و در این میان به خاطر سیاست‌های غلط سال‌های گذشته دولت‌ها در جذب دانشجو و مدیریت ناصحیح منابع مالی چند سالی است کارکنان دانشگاه افزایش حقوق متناسب با همتایان خود را نداشته‌اند که این اجحاف بزرگی به خانواده ۵۵ هزار کارمند و استاد دانشگاه آزاد اسلامی است تا جایی که بعضاً دریافتی ما نصف همکاران ما در سیستم دولتی است یعنی سفره ما نسبت به همکارانمان در دولت کوچک‌تر است این در حالی است که با پرداخت این مبلغ مطالبات از سوی دولت، دانشگاه می‌تواند روی افزایش حقوق و همسان‌سازی اقدام عملی نماید.

خواسته امضاکنندگان این نامه پرداخت سریع اصل و سود و زیان مطالبات ۲۰۰۰ میلیاردی توسط دولت محترم و رفع این دِین و حق‌الناس هست چراکه بهبود شرایط معیشتی ما به پرداخت این معوقات بستگی دارد.

نهایتاً خواسته اصلی ما از مدیران ارشد دانشگاه افزایش متناسب حقوق و همسان‌سازی با سایر ادارات است.

اساتید و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی

رونوشت:

  • رئیس محترم مجلس شورای اسلامی جهت استحضار و دستور پیگیری فوری از طریق دولت محترم
  • اعضای محترم فراکسیون محترم دانشگاه آزاد اسلامی در مجلس شورای اسلامی جهت استحضار و پیگیری
  • رئیس محترم دانشگاه آزاد اسلامی جهت استحضار و دستور پیگیری فوری از دولت

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست