• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۵-۱۲
  • شناسه خبر: 18682

بیانیه حاج ولی‌الله کلامی و مهدی رسولی در حمایت از بیانات رهبری درباره محرم

پیام ملّت- حاج ولی‌الله کلامی و مهدی رسولی در بیانیه مشترک مداحان از بیانات مقام معظم رهبری درباره عزاداری‌های ماه محرم حمایت کردند.

به گزارش « پایگاه خبری -تحلیلی پیام ملّت» حاج ولی‌الله کلامی و مهدی رسولی در بیانیه مشترک مداحان از بیانات مقام معظم رهبری درباره عزاداری‌های ماه محرم حمایت کردند.

در پی سخنرانی روز جمعه رهبر معظم انقلاب در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم درباره عزاداری محرم و صفر جمعی از مداحان بیانیه‌ای مشترک در حمایت از این فرمایشات منتشر کردند.

مداحان زنجانی «حاج مهدی رسولی» و « حاج ولی‌الله کلامی» نیز از این بیانیه حمایت کردند که متن آن به شرح زیر است:

یا دافع البلایا

«بموالاتکم علّمنا الله معالم دیننا و اصلح ما کان فسد من دنیانا»

 (فرازی از زیارت «جامعه‌ی کبیره)

در این چند ماه اخیر، همه‌ ما در معرض ابتلا و آزمون دشواری قرار گرفته‌ایم؛ شیوع مرگبار بیماری ناشناخته‌ای که عجز و ناتوانی بشر را به رخ کشیده و روال روزمره‌ حیات فردی و اجتماعی را در سراسر جهان دچار اختلال کرده است.

 تعطیلی موقت مشاهد مشرفه و مساجد و محافل و مجالس دینی برای کنترل بیماری یکی از پیامدهای این آزمون و بلای سخت است، امری که گرچه کام جان‌های تشنه‌ محبین اهل بیت را تلخ کرد، اما تبلور عقلانیت دینی و نشانه‌ رعایت مقتضیات زمان در شئون مذهبی بود.

بلیه‌ای که امکان دارد مدتها با زندگی ما همراه باشد و از این روست که ارائه راه و رسم زندگی هوشمندانه در دنیا با کرونا در همه شئونات زندگی و از آن جمله حیات معنوی اهمیت ویژه‌ای می‌یابد.

از دیرباز در این ملک و بوم چنین رسمی جاری و ساری بوده است که مردم در هنگام بلا و مصیبت دست نیاز و تضرع به دامان ولای خاندان پاکی و راستی، اهل‌بیت پیامبر رحمت (ص) بزنند و ایشان را نزد پروردگار شفیع و واسطه‌ دفع بلا قرار دهند.

به پیروی از همین سنت پرافتخار، دوستداران اهل‌بیت (ع) و عزاداران حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) همان‌طور که در ابتدای شروع بیماری کرونا به یاری کادر درمان و در رزمایش مواسات به یاری مردم شتافتند، در محرم امسال نیز ان‌شاالله جلوه‌ای تازه از ارادتمندی مسؤولانه به پیشوای آزادگان جهان را رقم خواهند زد و و در کنار گسترش مواسات و همدلی، نشان خواهند داد که محافل مذهبی و مجالس و دسته‌های عزادار با اقامه مراسم پر شور خود، مصداق هم‌نشینی شریعت، عقلانیت، فتوت و مسؤولیت‌پذیری است.

در آستانه‌ ماه محرم، ضمن اعلام تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر ضرورت معیار قرار دادن ضوابط و مصوبات ستاد ملی کرونا از همه‌ مداحان و ذاکران اهل‌بیت و مسؤولان هیأت‌ها و دسته‌های عزاداری دعوت می‌کنیم در شرایط حساس و ویژه‌ امسال، مجالس و محافل عزاداری را در همکاری با مسؤولان و با رعایت ضوابط بهداشتی و مطابق نظر کارشناسان و متخصصان به‌ ویژه پرسنل فداکار و ایثارگر درمانی کشور به ‌گونه‌ای برگزار کنند که خدای ناکرده سلامت مردم فهیم و مؤمن و عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) به خطر نیفتد.

همچنین از مدیران و سیاست‌گذاران ارشد دعوت می‌کنیم ضمن استفاده از نظرات فعالان هیئات در راستای اقناع افکار عمومی و رفع نگرانی و تشویش خاطر جامعه، از چندصدایی و اتخاذ مواضع متعدد، سلیقه‌ای و بعضاً متناقض پرهیزکرده، در اسرع وقت تدابیر لازم برای ابلاغ و آموزشِ ضوابط بهداشتی و تأمین زیرساخت‌های حمایتی برای اجرای این ضوابط در برگزاری مراسم محرم را اتخاذ کنند.

اطمینان خاطر داریم، همان‌طور که در مراسم عرفه مشاهده شد، مردم متدین، خود بلوغ و قدرت فهم این‌که در این شرایط خاص چگونه عمل کنند را دارند و مجالس عزاداری محرم، با توکل بر خدا و توسل به ذوات مقدس اهل‌بیت (ع) و رعایت ضوابط لازم توسط مردم، مسؤولانه و بدون مشکل و پرشورتر از همیشه برگزار خواهند شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست