• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۸-۲۳
  • شناسه خبر: 20218

۴۴ سایت روستایی تا پایان آبان ماه راه‌اندازی خواهد شد

پیام ملّت -سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان پیام ملّت -سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: پیرو سفر وزیر ارتباطات، فاز اول از پروژه حوزه ارتباطات پهن باند سیار که شامل راه‌اندا ...

حامد سرائی « پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» با اشاره به پیشرفت‌های حاصل شده در توسعه ارتباطات روستایی در سطح استان، به نقش ارتباطات در پیشرفت روستاها اشاره کرد و گفت: بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)  می تواند زمینه ساز توانمندی و تاثیرگذاری آگاهانه روستائیان در روند توسعه روستاهای کشور باشد از این رو توجه به ICT روستایی می تواند از ابعاد مختلف در توسعه پایدار روستاها موثر واقع شود.

 وی با اشاره به نیاز روز روستاها در استفاده از اینترنت برای آموزش های مجازی، گفت امیدواریم توسعه ارتباطات پهن باند در روستاها علاوه بر ایجاد رفاه در زندگی، زمینه ساز توسعه کسب و کارهای روستا-محور و ایجاد اشتغال باشد.

سرائی گفت: پس از سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان زنجان، جلسات مستمر کنترل پروژه های مصوب سفر برگزار می شود که برخی از آنها با حضور شخص وزیر تشکیل شده، در این جلسات توسعه حوزه ارتباطات پهن باند در روستاها با جدیت در حال پیگیری است. وی تصریح کرد: با تلاش و پیگیری های مجدّانه در حوزه ارتباطات پهن باند سیار ۴۴ سایت در مناطق روستایی استان در حال انجام است که به فضل الهی تا پایان آبان به بهره برداری می رسند.

سرپرست ICT استان بهبود و توسعه ارتباطات ثابت را حوزه دیگر در پروژه‌های مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان اعلام کرد و گفت: به همت مخابرات منطقه زنجان مشکلات ارتباطات ثابت در کوی نارون، فاز ۵ گلشهر کاظمیه و کوی فرهنگیان در شهرستان زنجان، و کوی نیکان در شهرستان ابهر برطرف شده و در حال ارائه خدمات به شهروندان در این مناطق است./۱۰۵

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست