• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۸-۲۷
  • شناسه خبر: 20342

بخشش یک محکوم به قصاص دیگر در زنجان

پیام ملّت- رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت : هشتمین محکوم به قصاص دراستان زنجان پیش از اجرای حکم از سوی اولیای دم بخشیده شد.

به گزارش« پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» و به نفل از روابط عمومی دادگستری کل استان استان زنجان ، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی در تشریح این پرونده گفت: سال ۱۳۹۶ فردی به نام م – خ درشهرستان خرمدره بدلیل موضوع ناموسی مقتول را به صورت تصادفی در خیابان مشاهده و بر موتور سیکلت سوار نموده و به محل وقوع جرم رفته و پس از مشاجره با مقتول ، وی را با دست خفه و از محل متواری میگردد.

وی افزود: پس از شکایت اولیای دم و اعتراف متهم، جرم محرز و توسط دادگاه کیفری یک استان حکم به قصاص نفس متهم در سال۱۳۹۸ صادر شد که پس از ابرام این رأی توسط شعبه ۲۴ دیوان عالی کشور، رای جهت اجرای حکم ابلاغ شد.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به این که با درخواست اولیای دم، حکم قصاص این فرد صادر شده بود افزود: پس از تایید رای، این پرونده به شورای مصلحین شهرستان خرمدره برای سازش ارجاع شد.

پس از بارها نشست و پادرمیانی ، تشکیل جلسات متعدد با خانواده مقتول ، تبیین جایگاه والای عفو در آموزه های دینی و بیان اهمیت جایگاه فرهنگ گذشت در جامعه توسط اعضای شورای حل اختلاف ، شورای مصلحین و ریش سفیدان ، در نهایت اولیای دم از اجرای حکم منصرف شدند و قاتل را بخشیدند.

رئیس شورای قضایی استان ادامه داد: علیرغم ماهیت موضوع قتل و ابعاد مختلف وقوع اینگونه حوادث، بار دیگر ایثار خانواده مقتول در عفو و بخشش، تجلی و تبلور یافت و باعث شد تا با قبول پیشنهاد مصالحه از سوی شورای مصلحین شهرستان خرمدره ، خانواده مقتول از حقوق قانونی خویش چشم پوشی کنند تا حلاوت و شیرینی حاصل از عفو و بخشش بسیار ماندگارتر از اثرات ناشی از اجرای حکم قصاص باشد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست