• تاریخ: ۱۳۹۹-۰۹-۱۲
  • شناسه خبر: 20611

طرح “ناظران سلامت” با مشارکت اعضای هلال احمر استان زنجان کلید خورد

پیام ملّت-سرپرست جمعیت هلال احمراستان زنجان گفت: اجرای طرح "ناظران سلامت" با مشارکت ۱۸۰ نفر از جوانان وداوطلبان هلال احمراین استان با هدف مقابله با کرونا و قطع زنجیره انتقال وکاهش فوتی های ناشی ازاین بیماری در سه ماه آین ...

به گزارش « پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» علی طاهری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این طرح با توجه به توافق نامه همکاری جمعیت هلال احمر با وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود، افزود: طرح ناظران سلامت با همکاری جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر و بازرسان سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی در زمینه کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی می باشد که برای حفظ سلامت مردم و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اجرای آن آغاز شده و حفظ سلامت جوانان و داوطلبان مشارکت کننده در طرح مساله ای مورد مهم و الزامی است.

وی یادآوری کرد: در این طرح آماده سازی تیم ها بر عهده جمعیت هلال احمر بوده و ساماندهی و بهره‌گیری از آنها بر عهده معاونت بهداشتی دانشگاه‌ علوم پزشکی استان زنجان بود که این تیم‌ تشکیل و جلسات آموزشی و توجیهی برای آنان برگزار شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: رویکرد طرح ناظران سلامت انجام خدمات داوطلبانه و تاکید بر آن است،همچنین تجهیز تیم های بازرسی اعم از جوانان و داوطلبان هلال احمر و بازرسان بهداشتی، با تجهیزاتی از قبیل تجهیزات وسایل نقلیه، خودرو بازرسی، ماسک، مواد گندزدا، مواد ضدعفونی کننده و سایر ابزار و تجهیزات مورد نیاز با مشارکت و توافق مراکز بهداشتی شهرستان‌ها و جمعیت هلال احمر فراهم شده است.

طاهری اضافه کرد: در این طرح جوانان و داوطلبان عضو جمعیت هلال احمر استان زنجان باکارت شناسایی معتبر و لباس فرم سازمان جوانان یا داوطلبان هلال احمر، به گروه بهداشت محیط محلات ملحق می‌شوند.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده مسئولیت نظارت فنی و کارشناسی بر تیم‌های داوطلب بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی است و همه بازدیدها و نظارت‌های انجام شده توسط نیروهای داوطلب هلال احمر بدون مداخلات میدانی، حقوقی و قضایی خواهد بود.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این طرح ارزیابی و نظارت بر اماکن تهیه و توزیع واحدهای صنفی، ادارات، مراکز ارائه خدمات مردمی، نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی ادارات، بانک‌ها، محل‌های تجمع، بازارها و میادین میوه و تره‌بار با بهره‌گیری از لیست‌های مرتبط با هر صنف که توسط کارشناسان بهداشت محیط مراکز جامع خدمات سلامت در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفته، انجام می‌شود.

طاهری اظهارداشت: در عین حال همکاری در آموزش عمومی کسبه، اصناف، همکاری در ضدعفونی اماکن و معابر و محل‌های تجمع و همکاری با تیم‌های مراقبت و حمایت از دیگر اقداماتی است که از سوی جمعیت هلال احمر استان زنجان در این طرح انجام می‌شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست