• تاریخ: ۱۳۹۹-۱۰-۱۵
  • شناسه خبر: 21162

زنجان به ازای هر ۲۵۳۰ بیمه شده یک تخت بیمارستانی دارد

پیام ملّت - مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: طبق آخرین آمار ارائه شده و در شرایط کنونی زنجان برخوردارترین استان کشور به لحاظ تعداد تخت نسبت به بیمه شده در بخش تامین اجتماعی است.

دکتر علی محمدی افزود: بر این مبنا به ازای هر ۲ هزارو ۵۳۰ بیمه شده تامین اجتماعی استان یک تخت بیمارستانی وجود دارد در حالی که میانگین کشوری چهارهزار و ۸۵۴ تخت است.

وی اضافه کرد: بنابراین استان با فاصله بیشتری بهترین در این شاخص به شمار می رود و برای خدمات رسانی به گروه های هدف درمان تامین اجتماعی زنجان با ۱۰۰ درصد مراکز غیر ملکی طرف قرار داد است.

این مسوول با اشاره به اینکه در زمان حاضر بیمارستان امام حسین شهر زنجان با ۱۴۲ تخت و امید ابهر با ۷۸ تخت در حال خدمات رسانی به جامعه هدف خود هستند، ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا از اسفند سال گذشته مقرر شد بیمارستان های تامین اجتماعی استان و دیگر مراکز درمانی استان حداکثر میزان تخت را در اختیار بیماران کرونایی استان قرار دهند.

وی اظهار داشت: بر این اساس مدیریت درمان تامین اجتماعی استان نیز بدون محدودیت و با توجه به حساسیت و خطر بیماری با اولویت اول ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونایی را مورد توجه قرا داد که در این خصوص هرگز فعالیت های عادی آن نیز متوقف نشد.

 به گفته محمدی، بیمارستان‌های امام حسین(ع) و امید فعال ترین مراکز در حوزه موالید بوده و در زمان حاضر نیز خدمات رسانی آنها همچنان ادامه دارد.

 مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان ادامه داد: اطلاع رسانی های لازم از طریق نصب پوسترها، بنرهای آموزشی، آگاهی بخشی در محوطه و سطح شهر در خصوص عدم حضور غیرضروری مراجعان در بیمارستان و راه های پیشگیری از شیوع این بیماری و عدم ارائه خدمات به افراد بدون ماسک انجام شده است.

وی با قدردانی از زحمات پزشکان و کادر درمان و پرسنلی که به نوعی در این امر خداپسندانه دخیل هستند خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های انجام گرفته و استفاده از نیروهای بخش های دیگر همچنین فراهم کردن تجهیزات و داروی مورد نیاز تلاش می کنند تا از کیفیت خدمت رسانی به بیماران کاسته نشود.

گفتنی است تامین اجتماعی در ۲ بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم خدمات خود را به گروه‌های تحت پوشش ارائه می‌کند که در حوزه درمان مستقیم و بر اساس آمار ارائه شده سازمان تامین اجتماعی ۴۱۲ مرکز درمانی در سطح کشور دارد که از بزرگترین و مجهزترین بیمارستان‌ها تا دور افتاده ترین نقاط کشور را خدمت رسانی می کند.

۲۳۰ پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک، ۱۳۵ مرکز پاراکلینیک شامل رادیولوژی، آزمایشگاه، ۳۵ درمانگاه خصوصی و دولتی و ۱۲ بیمارستان در استان زنجان طرف قرار داد تامین اجتماعی هستند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست