• تاریخ: ۱۳۹۹-۱۰-۱۹
  • شناسه خبر: 21243

اعلام برگزیدگان دومین جایزه کتاب سال در زنجان

پیام ملّت- مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان دومین جایزه کتاب سال استان زنجان برگزار شد.

به گزارش« پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» دومین دوره جایزه کتاب سال استان زنجان با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در سه گروه تالیف، ترجمه و احیا متون برگزار شد.

در این رویداد که آثار منتشره مولفان و پدیدآورندگان ایرانی و خارجی در حوزه زنجان‌شناسی، آثار مولفان و پدیدآورندگان زنجانی در تمام حوزه‌ها و آثاری که برای اولین بار در سال ۱۳۹۸ با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چاپ شده بودند، در موضوعات ۱۰ گانه رده‌بندی دیویی و نیز گروه کودک و نوجوان مورد ارزیابی قرار گرفته و داوری شد.

داوری و ارزیابی دومین جایزه کتاب سال زنجان را ۳۲ تن از استادان و پژوهشگران دانشگاهی، حوزوی و مراکز مختلف پژوهشی و علمی به عهده داشتند که در نهایت از بین ۸۸ اثر رسیده ۸ عنوان کتاب به مرحله دوم راه يافت.پس از ارزیابی دقیق و علمی هر اثر توسط حداقل دو نفر از داوران، ۳ عنوان کتاب، «برگزیده» و ۵ عنوان نیز «شایسته تقدیر» شناخته شد.

بر اساس رای داوران دومین جایزه کتاب سال استان زنجان، در بخش دین، کتاب «حوزه علمیه زنجان در گذر زمان»، تألیف ذکرالله محمدی زنجانی دابانلویی، در بخش ادبیات «چکمه‌لی‌هاوا، تورکجه شعر توپلوسو»، سروده ارشد نظری، در بخش تاریخ و جغرافیا «روحانیت و اندیشه‌های چپ در ایران معاصر»، تألیف محمد صدرا به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.

همچنین در بخش دین کتاب «قرآن کریم، سوره‌های حمد و بقره، بیانات مرحوم آیت‌الله محمداسمعیل صائنی»، به ‌کوشش هوشنگ خسروی، در بخش علوم کاربردی «روزهای شیرین تولد نوزاد، تماس پوستی مادر و نوزاد و شیردهی»، تألیف ناهید جعفری و رباب بیات، به‌عنوان آثر شایسته تقدیر انتخاب شدند.

در بخش ادبیات نیز «خوش به حال او» مجموعه غزل سروده حسن خلجی، در بخش دفاع مقدس «جنگ به روایت لبخند» خاطرات احمد محمدی نوشته سیده‌الهه موسوی و در بخش کودک و نوجوان قصه‌های «حاج بابا»، نوشته وریا نیک‌منش به عنوان آثار شایسته تقدیر این دوره از جایزه کتاب سال زنجان برگزیده شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست