• تاریخ: ۱۳۹۹-۱۰-۲۴
  • شناسه خبر: 21349

افتتاح۱۵طرح آبرسانی روستایی در استان زنجان در هفته سی و ششم پویش هرهفته الف-ب-ایران

پیام ملّت- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت:۱۵ طرح آبرسانی روستایی در استان زنجان با دستور وزیر نیرو و استاندار زنجان، همزمان با هفته سی و ششم پویش هر-هفته-الف-ب-ایران به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح می شود.

15طرح آبرسانی روستایی در استان زنجان افتتاح می شود

به گزارش« پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت» علیرضا جزء قاسمی، با اعلام این خبر اظهار کرد: با بهره برداری از این ۱۵ طرح آبرسانی، جمعیتی افزون بر ۷ هزار و ۵۹۸ نفر از خدمات آب شرب بهداشتی و پایدار بهره مند می شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، با اشاره اینکه برای اجرای این طرح ها اعتباری معادل ۲۰۱ میلیارد ریال هزینه شده است افزود: در دوره ساخت این طرح ها برای ۱۵۳ نفر و در دوره بهره برداری برای ۱۵ نفر ایجاد اشتغال شده است.

جزء قاسمی،  افزود: در قالب این طرح ها ۷ باب مخزن ذخیره آب با ظرفیت ۶۰۰ متر مکعب احداث شده است.

وی به احداث ۴۱ کیلومتر خط انتقال و ۲۴ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب نیز اشاره کرده و گفت: از دیگر عملیات انجام گرفته در این پروژه ها ساخت ۹ باب ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۴۱ لیتر بر ثانیه می باشد.

جزء قاسمی، با اشاره به تاثیرات اجتماعی اجرای طرح های آبرسانی تصریح کرد: تامین آب آشامیدنی پایدار، سالم و بهداشتی برای ۲ هزار و ۳۵۷ خانوار در مناطق روستایی استان زنجان، توسعه پایدار، مهاجرت معکوس به روستاها و ارتقاء سطح بهداشت و رفاه ساکنین این مناطق را به دنبال خواهد داشت.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست