• تاریخ: ۱۳۹۹-۱۱-۰۴
  • شناسه خبر: 21458

ارسال ۵۱ اثر به سومین جشنواره داستان نویسی رضوی به زبان ترکی

پیام ملّت-سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: ۵۱ اثر به سومین جشنواره داستان نویسی رضوی به زبان ترکی ارسال شده است.

به گزارش« پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» محمدربیع احمدخانی گفت: سومین جشنواره داستان نویسی رضوی به زبان ترکی توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(علیه السلام) و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

ربیع خانی با بیان اینکه این جشنواره در سه بخش داستان بلند و رمان، داستان کوتاه و داستانک (داستان بسیار کوتاه) با محور موضوعی در بخش اصلی و ویژه برگزار می‌شود، اضافه کرد: علاقمندان می¬‌توانند در سه گروه سنی زیر ۱۸ سال، ۱۸ تا ۳۵ سال و بالای ۳۵ سال آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی تصریح کرد: از موضوعات بخش اصلی جشنواره سبک زندگی و سیره امام رضا(ع)، تعالیم و آموزه های رضوی با رویکرد کار، تولید¬، تلاش و خدمت رسانی ، آثار هجرت امام رضا(ع) به ایران است.

احمدخانی ادامه داد: جلوه‌های فرهنگ رضوی در دوران دفاع مقدس (رزمندگان، ایثارگران، آزادگان و شهدا و خاندان، اصحاب و یاران امام رضا(ع) نیز از دیگر موضوعات محوری این جشنواره است.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه به علت استقبال علاقه‌مندان مهلت ارسال آثار به جشنواره تا دوم بهمن تمدید شد، اضافه کرد: تاکنون ۵۱اثر از ۳۹ شرکت‌کننده به دبیرخانه وصول شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین آثار ارسالی از اردبیل، زنجان، آذربایجان شرقی، تهران و قم است، اضافه کرد: بیشترین آثار در بخش داستان کوتاه ارسال شده است.

احمدخانی بیان کرد: داوری آثار رسیده به جشنواره داستان نویسی رضوی ۱۰ بهمن ماه بوده و مراسم اختتامیه نیز ۱۵ بهمن برگزار می‌شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست