• تاریخ: ۱۳۹۹-۱۱-۰۹
  • شناسه خبر: 21583

استان زنجان بیش‌ترین تورم ماهانه را ثبت کرد

براساس اعلام مرکز آمار در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان زنجان با ٣.٣ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان­های مازندران و قم با ٠.٧ درصد افزایش است.

به گزارش « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» مرکز آمار تورم ماهانه دی امسال را برابر با ١.٨ درصد گزارش کرده‌است.همچنین تورم نقطه به نقطه در این ماه برای خانوارهای کشور ٤٦.٢ درصد بوده‌است.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کردستان (٥٥.٨ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (٤١.٥ درصد) گزارش شده است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به عدد ٣٢.٢ درصد رسید که بیشترین آن مربوط به استان هرمزگان (٣٦.٥ درصد) و کمترین آن مربوط به استان مرکزی (٢٨.٨ درصد) است.

در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه برای خانوارهای شهری نیز مربوط به استان زنجان با ٣.٣ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان­های گلستان، قم و مازندران با ٠.٧ درصد افزایش است.

تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای شهری کشور ٤٥.٥ درصد است و بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان كردستان با ٥٥.٤ درصد و کمترین آن مربوط به استان قم ٤١.٥ درصد است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه سال جاری نیز برای خانوارهای شهری به عدد ٣٢.٢ درصد رسید که بیشترین آن مربوط به استان هرمزگان ٣٦.٢ درصد و کمترین آن مربوط به استان­های آذربایجان غربی و مرکزی ٢٨.٦ درصد است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست