• تاریخ: ۱۳۹۹-۱۱-۱۲
  • شناسه خبر: 21629

سوئیس مشتری احتمالی واکسن کرونای ایرانی است

پیام ملِّت-به دلیل کمبود واکسن در اروپا و سوئیس، وزارت بهداشت این کشور مشغول مذاکره با کشورهای تولیدکننده غیر غربی از جمله مصر و ایران است.

 به گزارش « پایگاه خبری- تحلیلی پیام ملّت»روزنامه سوییسی تجارت در گزارشی اعلام کرد وزارت بهداشت سوئیس در حال گفت و گو با سازندگان واکسن غیر از کشورهای غربی از جمله ایران است.


این روزنامه با اشاره به اینکه واکسن کووید ۱۹ به اندازه کافی در اروپا و سوئیس وجود ندارد، نوشت وزارت بهداشت سوئیس اکنون با بیست کشور سازنده واکسن از جمله ایران ارتباط برقرار کرده است.


نورا کرونیگ از وزارت بهداشت سوییس در گفت و گو با روزنامه تجارت سوییس افزود تماس های ویژه ای با ایران در این زمینه برقرار شده است.
این مقام وزارت بهداشت سوئیس تاکید کرد ما روابط خوبی با بخش بهداشت ایران داریم. نهادهای بهداشتی در ایران به طور متمرکز و سازمان یافته اند و بنابراین برای آزمایشات بالینی و مجموعه داده ها کاملاً مجهز است و پنج موسسه در ایران در لیست کاندیداهای جدی واکسن سازمان بهداشت جهانی قرار دارند.


کرونیگ افزود وزارت بهداشت سوئیس در حال حاضر با ۲۰ نامزد سازندگان واکسن گفت و گو می کند که ده کشور در لیست نهایی قرار دارند.


همچنین روسیه و چین نیز از دیگر طرفین گفت و گو های وزارت بهداشت سوئیس برای خرید واکسن از این کشورها هستند

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست