• تاریخ: ۱۳۹۹-۱۱-۱۵
  • شناسه خبر: 21677

افتتاح گازرسانی به ۹ روستا و۵۰ واحد صنعتی و تولیدی زنجان در دهه فجر

پیام ملّت-مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: در دهه فجر امسال گازرسانی به ۹ روستا و۵۰ واحد صنعتی و تولیدی انجام خواهد شد.هم اکنون ۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۴/۸۸ درصد خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند است.

به گزارش«پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» موسی احمد لو با اعلام اینکه در حال حاضر همه ۲۱ شهراستان با۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۶۰۲ روستای استان با ۴/۸۸ درصد خانوار روستایی از گاز طبیعی استفاده می کنند؛ افزود: در مجموع ۲/۹۶ درصد خانوارهای شهری و روستایی استان زنجان به شبکه گاز کشور متصل است.

موسی احمدلو با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه گازرسانی اقدامات قابل توجهی در سطح کشور و استان زنجان اتفاق افتاده است تصریح داشت: گاز زنجان دهه فجر امسال با افتتاح گازرسانی به ۹ روستا و۵۰ واحد صنعتی و تولیدی در خدمت هم استانی های عزیز است.

وی اعلام کرد: در مجموع بیش از ۱۵میلیارد و ۵۱ میلیون تومان اعتبار برای این طرح ها اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به اینکه با احتساب ۹ پروژه روستایی قابل افتتاح در دهه فجر با ۵۱۲ خانوار؛ مجموع روستاهای بهره مند از گاز در سطح استان به ۶۰۲ روستا با ۹۴ هزار و ۸۹ خانوار می رسد؛ تصریح داشت: ۱۰ میلیارد و۲۴۰ میلیون تومان اعتبار برای گازرسانی به این روستاها هزینه شده است.

احمدلو همچنین از افتتاح طرح گازرسانی به ۵۰ واحد صنعتی و تولیدی با صرف اعتباری بیش از ۴ میلیارد و ۸۱۱ میلیون تومان در استان خبر داد و گفت: با این اقدام؛ مجموع واحدهای صنعتی و تولیدی بهره مند از گاز در استان زنجان به ۲ هزار و ۱۶۱ واحد می رسد.

احمـدلو با بیان اینکه یکی از مهمترین مطالبات مردم در تمامی استان های کشور استفاده از سوخت پاک و ارزان گاز است؛ افزود: در حال حاضر و در جشن ۴۲ سالگی انقلاب اسلامی ایران؛ گاز زنجان مفتخر است با اجرای ۵۹۳ کیلومتر خطوط انتقال، اجرای ۶ هزار و ۹۴۰ کیلومتر شبکه و خط تغذیه و نصب ۱۹۳ هزار و ۹۰۱ انشعاب شهری و روستایی؛ به۳۶۵ هزار و ۵۵ مصرف کننده خانگی، تجاری عمده و صنعتی، خدمات ارائه می کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست