• تاریخ: ۱۳۹۹-۱۱-۲۶
  • شناسه خبر: 21949

بازداشت ۹ اخلال گر اقتصادی در حوزه گندم و آرد در شهرستان خدابنده

پیام ملّت- ۹ اخلالگر اقتصادی در حوزه گندم و آرد در شهرستان خدابنده با حجم گسترده تخلفات بازداشت شدند.

به گزارش « پایگاه خبری-تحلیلی پیام ملّت» حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی با اعلام این خبر گفت : با توجه به افزایش قیمت گندم و به تبع آن افزایش قیمت آرد، اخبار و گزارشی دال بر افزایش عرضه خارج از شبکه آرد و گندم با حجم گسترده ای در شهرستان خدابنده انجام شده که منتهی به اخلال در نظام اقتصادی شده است.

وی با بیان اینکه در این خصوص با بررسیهای بعمل آمده مشخص شد که زنجیره ای بین اتحادیه آرد و نان و کارخانه های آرد و شرکت حمل و نقلی که متصدی انحصاری جابجایی آردها از کارخانه به نانوائی ها هستند تشکیل به نحوی که کیسه های آرد نوع اول و دوم در قالب صدور حواله و اختصاص سهمیه به نانوائی ها ارسال شده است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه در این راستا رانندگان شرکت حمل و نقل بدون تخلیه کیسه های آرد در مقصد، کیسه های آرد ۳۶۰۰۰ تومانی و ۵۲۰۰۰ تومانی به مبلغ ۱۰۰۰۰۰ تومان خریداری نموده و در ادامه این کیسه های آرد را به دو روش یعنی یا به اشخاص ثالث به قیمت ۲۰۰۰۰۰ تومان می فروختند یا به همان مبدأ یعنی کارخانه عودت می دادند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با تأکید بر اینکه اخلالگران در نظام اقتصادی از تیغ عدالت رهائی نخواهند یافت اظهار داشت :با بررسی حسابهای مالی اشخاص، گردش مالی آنان که میلیاردی گزارش شده و بر اساس برآوردهای انجام شده هم اکنون کارخانه آرد و نان در خدابنده دارای آرد اضافه موجودی بالغ بر ۳۰ هزار تن می باشد که کارخانه آرد با برگشت این سهمیه ها به همان کارخانه و در قالب سهمیه جدید به نانوائیها ، گندمهای دولتی را برای آرد شدن تحویل کارخانه می دادند و بدون تبدیل با آرد به صورت قاچاق به فروش می رساندند .

صادقی نیارکی با بیان اینکه اتحادیه نانوایان شهرستان خدابنده ضمن مشارکت در این فرایند و ایجاد سهمیه غیر واقعی و اخذ وجوه غیر قانونی از نانوائیها و رانندگان اقدام میکردند بیان داشت : با بررسیها و تحقیقات انجام شده و اذعان عوامل موصوف و رانندگان مبنی بر اینکه این کار از زمان یارانه ای شدن گندم در جریان بوده و اکنون تشدید شده است.

رئیس کل دادگستری استان خاطر نشان کرد : ضعف در نظارت و کنترل موضوع از سوی حوزه های بازرسی منجر به این امر شده که در حال حاضر تعداد ۹ نفر بازداشت و اتهامات سایر افراد و متهمان در در دادسرای زنجان دست بررسی می باشد .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست