• تاریخ: ۱۳۹۹-۱۲-۰۵
  • شناسه خبر: 22195

شهرک «گلشهر کاظمیه زنجان» با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه است

گلشهر کاظمیه زنجان بزرگترین شهرک شمالغرب کشور محسوب می شود و نیاز آموزشی آن به ۴۰۰ کلاس درس است که اکنون فقط ۱۰۰ کلاس آن فراهم است.

پیام ملّت – فرماندار زنجان گفت: شهر زنجان ۵۴ درصد از دانش‌آموزان استان را در خود جای داده و این امر درحالی است که ۳۰ درصد مدارس استان در شهر و ۷۰ درصد آن در روستاها قرار دارند.

 رضا عسگری در مراسم افتتاح آموزشگاه ۹ کلاسه احمد مهدوی زنجان افزود: بر این اساس تعداد دانش‌آموزان شهرستان‌ها ۸۰ درصد کل دانش‌آموزان را تشکیل می‌دهند لذا در شهرها و خصوصا شهر زنجان کمبود شدید فضاهای آموزشی وجود دارد.

بازدید شهردار و اعضای شورای شهر زنجان از پروژ‌های درحال احداث زنجان |  خبرگزاری فارس

وی اضافه کرد: فعالیت‌های قابل توجهی برای رفع مشکلات موجود فضاهای آموزشی از طرف اداره نوسازی مدارس و آموزش و پرورش انجام شده اما حجم نیاز استان به کلاس‌های آموزشی بسیار بالا است و باید از ظرفیت‌های ملی برای تامین کلاس‌های درس استفاده کرد.

 این مسوول ادامه داد: مردم زنجان در حوزه‌های خیریه بسیار سرآمد هستند و درحوزه‌ آموزشی و درمانی فعالیت‌های خوبی ارائه داده‌اند اما برای تسریع فعالیت‌ها به منابع ملی و کمک‌های دولتی نیاز دارند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ زنجان نیز در این مراسم گفت: تاکنون خیرین زنجانی کارهای ماندگار آموزشی و بهداشتی را در استان انجام داده‌اند که از جمله آنها می‌توان به ساخت بیمارستان، درمانگاه، اورژانس، هنرستان، کتابخانه و مدرسه اشاره کرد.

مجید دویرانی، با اشاره به کمبود فضاهای آموزشی در شهرک‌های اقماری، افزود: گلشهر کاظمیه زنجان بزرگترین شهرک شمالغرب کشور محسوب می شود و نیاز آموزشی آن به ۴۰۰ کلاس درس است که اکنون فقط ۱۰۰ کلاس آن فراهم است.

گفتنی است، آموزشگاه ۹ کلاسه احمد مهدوی در زمینی به مساحت یک‌هزارو ۴۲۳  مترمربع و با زیربنای ۹۸۵ مترمربع با اعتبار ۳۶ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال احداث شده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست